Dům a zahradaRady a tipy

Mají vaše děti rády sliz? Vyrobte jim doma duhovou variantu!

Jako rodiče slizu moc nefandíte, je to nepříjemné, kluzké a umíte si představit teda mnohem lepší zábavu. Děti však sliz milují. Umí si s ním vyhrát opravdu hodiny! Různě jej natahují, mačkají, házejí na dveře nebo skříně. Je to pro děti velká zábava! Sliz proto nemusíte kupovat, ale raději si jej vyrobte v pohodlí domova. je to levnější, jednodušší a užijete si spoustu zábavy.

Vyrábějte všichni spolu

Sliz je zkrátka velmi oblíbenou hračkou mnoha dětí. V obchodech je sliz k dostání v několika barevných provedeních, ale nejsou zrovna levnou záležitostí. A jak známo, děti často své hračky ztrácejí, popřípadě jim sliz někam spadne, zašpiní se, nachytá na sebe spoustu nečistot a prachu a nebude k použití.

Vyrábějí vaše děti rády? Často vám pomáhají v kuchyni, kdy společně vaříte oběd, pečete muffiny a podobně. Nyní můžete vyzkoušet výrobu slizu. Je to jednoduché, nezabere vám to moc času a na konci uvidíte skvělý výsledek. A vaše děti budou nadšené, že si svou vlastní hračku vyrobily samy doma.

Co budete potřebovat:

  • ¼ šálku tekutého škrobu (na každou barvu)
  • 2 unce Elmer lepidla
  • Potravinářské barvivo (červená, modrá, zelená, žlutá a podobně)

Jak postupovat:

Můžete vytvořit základní barvy pro duhu nebo spoustu barev, je to na vás. Následující postup je důležitý pro každou jednu barvu.

Vezměte misku a do ní nalijte dvě unce lepidla. Následně přidejte potravinářské barvivo podle potřeby. Přidejte několik kapek, podle toho, jak sytou chcete mít barvu.

Smíchejte lepidlo s potravinářským barvivem a přidejte tekutý škrob. Nepřidávejte jej najednou, ale postupně, vždy zamíchejte. Pro co možná nejlepší spojení můžete promísit rukama.

Můžete vytvořit tolik barev, kolik jen chcete! Děti si s nimi tak mohou hrát, různě experimentovat, míchat a podobně. Získají zábavu na opravdu velmi dlouhou dobu!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button