Dům a zahradaRady a tipy

Tipy, jak nejlépe ozdobit vánoční stromeček

Ať už máte umělý nebo živý, zdobení stromečku signalizuje, že Vánoce jsou konečně tady. Časy, kdy jsme měli vánoční stromečky ozdobené barevnými skleněnými koulemi a barevnými řetězy, jsou naštěstí dávno pryč. Retro styl sice frčí, ale vánoční stromek ozdobený stylem z 80 let může být jen dobrá recese. Koukněte na pár našich tipů, které vám pomohou stromek ozdobit vkusně i ve vašem stylu.

Zkontrolujte světélka

Ať se snažíte sebevíc dobře světélka smotat, další rok z nich stejně opět máte jeden velký chaos a motanici. Pusťte se do rozmotávání a připravte si prodlužovačku do elektrické zásuvky.

Příprava stromku

Pokud používáte umělý stromek a měli jste ho celý rok smotaný na půdě nebo ve skříni, pohrajte si s jeho větvemi. Věnujte tomu dostatek času. Větve by měly být stejně husté na všech stranách.

Vyberte téma

Můžete se rozhodnout pro klasickou zelenou, červenou a bílou nebo můžete stromek sladit se zbytkem vašeho interiéru. Bez ohledu na způsob, kterým se vydáte, držte dvou až tří barev. Jinak bude stromek vypadat přeplácaně. Stylizujte vybrané barvy do nějakého příběhu. Například: Pokud máte modré tóny, vyzkoušejte ozdoby podobné vodě a námořnictvu, modrou vyzdvihne stříbrnými doplňky. Váš pokoj bude vypadat jako zázračný vánoční příběh.

Začněte se zdobením

První na stromek vždy dávejte světélka. Začněte nahoře a tlačte světélka blíže ke kmenu stromku. Lépe ta ozáří zavěšené ozdoby. Zapněte je. Zkontrolujte, zda hustota světélek je přibližně všude stejná. Začněte věšet ozdoby všech barev najednou. Dosáhnete tím rovnováhy. Na tvaru a velikosti také záleží. Těžší ozdoby dávejte blíže ke kmeni, naopak lehké mohou být na krajích větví.

Pozor na nevzhledné stojany

Nevzhledný stojan může celý dojem značně pokazit. Pořiďte si proutěný koš a stromek do něj postavte. Kupte kousek látky v barvách ozdob a vytvořte na stojanu „sukni“. Stojan tím schováte a pozdvihnete ráz celého vánočního stromečku.

Užívejte si sváteční okamžik

Myslete na zdobení stromečku jako na zábavu a ne na práci. V tomto období jsou všichni zaneprázdněni a pro vás je to ideální příležitost strávit krásnou sváteční chvíli s rodinou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button