Dům a zahradaKrása a móda

Lepší spánek? S těmito rostlinami je to hračka!

Také znáte tu poučku, že v místnosti, kde spíte, nesmí být žádné rostliny? Ty vám totiž spotřebovávají kyslík a vám se nemusí spát zrovna dvakrát nejlépe. Můžete se nedostatkem kyslíku také budit, dlouho neusnete a ráno se probouzíte rozlámaní a nevyspalí. Co je na tom skutečně pravdy? Berou rostliny opravdu tolik kyslíku, že se v ložnici špatně dýchá?

Rostlina jako pomocník

V ložnici rostliny osvěžují a také zvlhčují vzduch. Ano, je pravdou, že potřebují kyslík pro svou existenci jako my lidé, avšak množství, které spotřebují je malé, takže se nemusíte bát, že nebudete mít dostatek kyslíku pro sebe a svého partnera. Stačí si jen zvolit ty správné rostliny a spát se vám bude bez jakýchkoliv problémů. Výběr rostlin nepodceňte a do ložnice vybírejte takové kousky, které mohou být přínosné pro vás a váš spánek. Přinášíme vám v tomto článku rostliny, které umí podpořit spánek a osvěžují celkově vzduch v ložnici. Jsou tedy ideální právě do místnosti, kde spíte. Jaké to jsou?

Břečťan

Jestliže chcete, aby ve vaší ložnici byl neustále vzduch čistý sáhněte po břečťanu. Má schopnost pohlcovat formaldehyd, čím pomáhá příjemnějšímu vzduchu v místnosti. Co se pěstování týče, nepotřebuje žádné speciální zacházení, vyhovují mu nižší teploty, a když zajistíte polovlhkou půdu, není třeba ani příliš mnoho slunečních paprsků.

Jasmín

Jasmín je krásnou rostlinou, která má pozitivní účinky na váš spánek. Díky jasmínu a jeho vůni se snižuje podrážděnost, úzkosti a pomáhá k lepšímu spánku. Ráno se vám bude vstávat lépe, krásně jemná vůně to celé podtrhne. Jasmín má rád spoustu slunečních paprsků, ale smíří se také se stínem a nepřímým světlem.

Levandule

Levandule je velmi oblíbenou rostlinkou a to zejména díky svému fialkovému vzhledu a krásné vůni, která má uklidňující a relaxační účinky. Jistě jste se už někdy setkali s levandulovými polštářky, esenciálními oleji, svíčkami a podobně. Levandule jako rostlina má také své nesporné účinky při spánku. Ovšem pozor, není dobré mít jí ve velkém množství. Vdechování levandule někdy může mít sedativní účinky. Proto všeho s mírou.

Sansevieria trifasciata (Tchýnin jazyk)

Kdo by neznal tuto pokojovou rostlinku, která má název Tchýnin jazyk. Je nenáročná na pěstování, skvěle zajistí kyslík do místnosti, zlepšuje kvalitu vzduchu. V noci totiž uvolňuje kyslík a naopak pohlcuje oxid uhličitý.

Aloe vera

Jde o jednu z nejoblíbenějších rostlin, říká se o ní, že je takový přírodní zázrak, velmi léčivá. Kromě svých léčivých účinků pomáhá jaké odstraňovat ze vzduchu škodliviny. Umístíte-li jí do ložnice, pak bude neustále čistit vzduch. Navíc je také dobrým ukazatelem znečišťujících látek v ovzduší. Když jich je opravdu hodně, listy aloe vera budou mít na sobě drobné hnědé skvrnky.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button