Krása a módaRady a tipy

Bylinkové čaje pro růst vlasů. Pomohou k silnější a krásnější hřívě

Kvalita našich vlasů je z velké míry dána dědičností. Množství vlasových folikulů a síla a typ vlasů je něco, co jen stěží ovlivníme. Někteří tedy mají vlasy přirozeně silné a lesklé a jiní celí život bojují se slabými a lámavými vlasy.

I když je na vině z velké části genetika, stejně není náš boj za krásnější a silnější vlasy předem prohraný. Jen je potřeba začít odjinud, než byste možná čekali – zevnitř. Zatímco řada lidí si kupuje drahé produkty na vlasy a do pokožky hlavy si vtírá nákladná séra a olejíčky, tento postup je jen velmi málo efektivní. Pravdou totiž je, že samotný vlas je v podstatě neživá tkáň, která sama o sobě mnoho látek neabsorbuje. Pokožka hlavy už nějaké účinné látky přijmout dokáže, ale jejich reálné využití je omezené.

Pokud tedy chcete s kvalitou vlasů udělat něco opravdu zásadního, pak je nutné dopřát vlasům vhodnou výživu zevnitř. A není nutné utíkat do lékárny a nakoupit si různé tobolky a pilulky, které slibují zázračné účinky. Řada účinných látek se skrývá právě v bylinkách. A jak nejlépe bylinky konzumovat? Přeci v čaji!

Pití těchto čajů prospěje vašim vlasům více než jakékoliv vlasové sérum nebo kúra. Dopřejte si je každý den a nechte přírodu udělat zázraky i s vašimi vlasy.

Heřmánkový čaj

Jedinou nevýhodou tohoto velmi chutného čaje je, že řada lidí je na heřmánek alergická. Proto se nejprve ujistěte, jestli i vy nepatří do této kategorie, ať později nemusíte řešit jiné problémy.

Heřmánkový čaj je velmi populární i u lidí, kteří trpí úzkostmi a nespavostí. Má totiž velmi uklidňující a relaxační účinky. Každý den si dopřejte šálek heřmánkového čaje, který vám pomůže správně relaxovat a shodit z ramen tíhu stresu. Kromě toho přispívá k prokrvení pokožky hlavy a podporuje přirozený růst vlasů.

Pokud jste blondýnky, pak můžete odvar z heřmánku aplikovat i na své vlasy a pokožku hlavy. Podporuje jejich přirozenou barvu a zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy.

Rozmarýnový čaj

Rozmarýn je bylinka, která je oblíbená pro řadu skvělých účinků. Především pomáhá zlepšit růst vlasů tak, že podporuje cirkulaci krve i obnovu vlasových folikulů. Kromě toho se používá i při bolestech hlavy nebo nespavosti. Šálek rozmarýnového čaje si dopřejte večer před spaním, aby jeho skvělé účinné látky mohly zapůsobit přes noc, kdy se obnovují i vlasy a vlasové folikuly.

Šalvějový čaj

Tento čaj se běžně používá k léčbě takových nemocí jako je ztráta paměti, demence nebo Alzheimerova choroba. Podporuje funkce nervového systému a kromě toho skvěle působí i na zažívání. Obsahuje enzymy, které podporují buněčnou obměnu, a tím je ideálním pomocníkem i při péči o vlasy.

Můžete jej použít i jako vlasovou vodu nebo poslední oplach po mytí vlasů. Chrání totiž křehkou strukturu vlasu před poničením a dodává celé hřívě příjemný lesk a pružnost.

Kopřivový čaj

Pokud je nějaká bylinka známá pro své pozitivní účinky na vlasy, pak je to jednoznačně právě kopřiva. I v obchodech běžně najdete kopřivové vlasové vody. Není špatný nápad pořídit si je, ale pokud si doma vyrobíte vlastní odvar z kopřivy je to určitě lepší. Nebudou tam žádné zbytečné chemikálie ani konzervační látky.

V lékárnách se také prodávají kapsle s výtažkem kopřivy. Pomáhají vlasům zesílit a zhoustnout. Podobný účinek bude však mít i pravidelné pití kopřivového čaje. Nejlepší je, pokud máte možnost natrhat si kopřivy čerstvé a udělat si vlastní odvar.

VAROVÁNÍ: Dejte si pozor, pokud jste těhotná nebo máte diagnostikovanou jakoukoliv chorobu. Bylinky jsou opravdu mocné a musí se vždy užívat zodpověděně a dle doporučeného dávkování. Jinak mohou škodit. Vždy se tedy raději poraďte s lékařem a bez jeho schválení bylinky nepijte!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button