Krása a módaZdraví

Jarní očista – jak pečovat o pleť na jaře?

Ve vzduchu možná ještě cítit není, ale den se prodlužuje a všichni víme, že to znamená jediné, blíží se pomaloučku jaro. Jde o roční období, kdy se vše probouzí, zima definitivně odchází, sluníčko hřeje stále víc a víc. Během těchto měsíců se snažíte připravit nejen své bydlení, ale také svůj šatník na jaro. A co vaše pokožka? Ta by si také zasloužila pořádný refresh!

Vyprahlá pokožka

Po zimě se může zdát pokožka vyprahlá, bez energie a bez známek života. Chladné počasí, sníh a vítr, to vše se na vaší pleti negativně podepisuje. Dodejte jí zpátky jiskru a příjemný vzhled. Nemusíte trávit hodiny v salonech a kupovat spoustu krémů a vodiček, které slibují dokonalou a bezchybnou pleť. Tyto výrobky stojí nemalé peníze a ne vždycky umí pomoci tak, jak se v reklamě slibuje.

Poškozená pokožka po zimě potřebuje pořádnou regeneraci. Vyzkoušejte proto následující tipy a rady, které mohou pomoci. Díky nim pokožku vyživíte, dodáte jí dostatek vitamínů, které potřebuje a bude vypadat o poznání lépe než v zimních měsících.

Olivový olej pomáhá

Vytvořte si malé kostky, které můžete poté využívat pro vaši pokožku, která bude příjemně hladká a krásná. Spoustu věcí najdete ve spíži a díky tomu výrazně ušetříte. Hotovo máte během pár minut a poté už jen stačí připravit pokožku na jaro. Jak?

Odstranění odumřelých buněk

Prvním krokem je z pokožky odstranit všechny suché a odumřelé kožní buňky, které jí zbytečně vysušují a také nevypadají příliš vábně. Pro tuto příležitost použijte sůl (nejlépe mořskou, která disponuje mnoha minerály) a ovesné vločky (pozor nepoužívejte slazené ovesné vločky, protože ty obsahují kromě cukru i další přísady). Jde o skvělý recept i pro citlivou pokožku.

Čištění

Med a skořice jsou přírodními látkami, které mají antibakteriální vlastnosti a skvělé čisticí vlastnosti. Med také pomáhá hydratovat pokožku a udržuje v pleti vlhkost. Máte-li citlivou pokožku, pak nahraďte skořici malou lžící medu, protože právě skořice může pokožku dráždit ještě víc.

Hydratace

Vyberte si jeden nosný olej (kokosový, jojobový, mandlový a jiný olej) a přidejte k němu olivový olej. Smíchejte dva dílky olivového oleje a jeden díl nosného oleje.

Další tipy a rady

Vyzkoušejte citron pro lepší získávání vitamínu C, tea tree olej při zarudnutí pokožky nebo levanduli těsně před spaním, umí zklidnit pokožku. Jakmile je vaše směs ideální pro vaši pleť, smíchejte všechny přísady, dejte do misky na led a utěsněte. Můžete následně využívat jako koupelové koule do vany.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button