Krása a módaZdraví

Nadměrné pocení už nemusí být vaši noční můrou. Botox vám pomůže

Léto milujeme všichni, ale má přeci jen jede nepříjemný háček. Vysoké teploty nám umožňují zahodit přebytečné kousky oblečení, ale ani to nás většinou neuchrání před pocením. I když je totiž pocení zdravé a pro fungování těla nezbytné, stejně se nemůžeme radovat z toho, že se nám v podpaždí tvoří nevzhledné koláče a dost možná i nepříjemně zapáchají.

Když kosmetika nefunguje

Proti pocení, respektive proti zápachu lze pořídit řadu kosmetických produktů. Řada z nich slibuje hotové zázraky, ale bohužel značná část z nich vůbec nefunguje. A tak se potíme i nadále, cítíme se trapně a v tramvaji se bojíme zvednout ruku a chytit se madla, aby okolí nezaplavil nelibý zápach.

Existuje ještě jiné řešení? V poslední době se hodně hovoří o botoxu. I když většina z vás možná zná botox spíše jako výplň, která se aplikuje do pleti na vyhlazení vrásek, botox může výrazně pomoci i s regulací pocení. Tato nová metoda je unikátní a bezpečná a dokáže zamezit pocení v podpaždí až na jeden rok.

Jak probíhá zákrok?

Než vůbec začnete nad aplikací uvažovat, jistě vás napadne, zda je to skutečně bezpečné a zda to nebolí. Můžeme vás ujistit, že se není čeho bát. Samotnému zákroku předchází konzultace na klinice. Je to nezbytné proto, aby se vyloučily případné komplikace a abyste dobře pochopili, jak celý proces funguje.

Při samotné aplikaci se začíná nanesením znecitlivujícího krému v místě, kde dojde k aplikaci botoxu. Po 20-30 minutách se pak jehličkou botox aplikuje do kůže. Díky znecitlivění je zákrok prakticky bezbolestný. Aplikační jehlička je velmi tenká a většina klientů absolutně nic necítí. Jde o zcela bezpečný zákrok, který vás nebude nijak omezovat. Samozřejmě se doporučuje po dobu asi dvou dnů být převážně v klidu, nezvedat těžká břemena a také se nedoporučuje chodit do sauny.

Jak to funguje?

Botulotoxin, v běžné řeči jen botox, se v lékařství a v estetické medicíně uplatňuje již velmi dlouhou dobu. Osvědčil se při odstraňování prvních příznaků stárnutí pleti, ale nyní se využívá i k regulaci pocení. Botulotoxin blokuje uvolňování chemického acetylcholinu, který zprostředkovává produkci potu. Po pár dnech po aplikaci se dostaví účinek, který vydrží až po dobu jednoho roku.

Znamená to tedy, že po aplikaci botoxu se přestanete zcela potit. Postupně se potní žlázky opět aktivují a začnou pot zase produkovat, ale je velmi individuální, jak dlouho to bude přesně trvat. Jakmile přestane botox účinkovat je nutné celou aplikaci zopakovat. Počítejte tedy s tím, že se na kliniku vypravíte přibližně jedenkrát do roka.

Pro tělo je pocení zdravé – nemůže to způsobit komplikace?

Jasnou námitkou proti tomuto řešení je to, že z lékařského hlediska je pocení pro tělo nutné a zdravé. Neohrozí tedy aplikace botoxu vaše zdraví? Nemusíte se obávat – potit se budete nadále, ale na jiných místech. Vašemu tělu tedy nebude zabráněno se potem ochlazovat a vylučovat odpadní látky, ale jednoduše se to bude odehrávat na místech, která nejsou tolik viditelná.

Pomoc existuje

Jinak je ošetření vhodné prakticky pro každého s výjimkou těhotných a kojících žen a také těch, kteří trpí autoimunitní poruchou. Mimořádně vhodné je ale například pro osoby, které se potí při stresových situacích a toto jim způsobuje nepříjemnosti v osobním i pracovním životě.

Možná je pro běžné lidi nepochopitelné, proč by někdo musel potíže s pocením řešit takto radikálně, ale jen ten, kdo to zažil, ví, jak to dokáže mít devastující vliv na sebevědomí, vztahy i jiné aktivity. Pokud je to i váš problém, neváhejte si nechat odborně pomoci. Tato investice se vám rozhodně vyplatí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button