Krása a módaRady a tipyZdraví

Opary? Zbavte se jich přírodně a rychle

Kdo měl někdy opar tak ví, že je to nepříjemný bolák, který se někdy zdlouhavě léčí a hlavně je nesmírně infekční. Můžete tedy zapomenout na jakékoliv romantické polibky nebo snad sdílení sklenice s někým jiným. Navíc vypadá opravdu nepěkně a čeká-li vás nějaká důležitá událost, je to ta poslední věc, kterou chcete mít na obličeji.

Co dělat, když vás znenadání přepadne opar? Jak se jej zbavit rychle a efektivně? Neštěstí existuje snadné, rychlé, a hlavě přírodní řešení. Postačí vám k tomu několik základních surovin, které jistě najdete doma. Inspirujte se pro příště budete připraveni proti tomuto neduhu bojovat těmi nejsilnějšími zbraněmi.

Čím dřív, tím líp

Nejdůležitějším faktorem je čas. Začněte tedy opar léčit co nejdříve, jakmile se objeví. Pokud jste na vznik oparů náchylní, často už poznáte příznaky, které jeho vzniku předcházejí. Může to být svědění nebo bolest. Pokud máte obavu, že by se vám mohl objevit opar, začněte jej léčit co nejrychleji. Jen tak předejdete tomu, že se stane vaším společníkem na dlouhé dny.

Jezte probiotika

Probiotické potraviny obsahují dobré bakterie, které pomáhají vytvářet silný imunitní systém, který si poradí s jakoukoliv infekcí. Jezte tedy dostatek potravin, které tyto prospěšné bakterie obsahují. Patří mezi ně jogurty, jablečný ocet, kombucha a další. Takto podpoříte prevenci oparů a také urychlíte jejich léčbu, pokud už je nestihnete zastavit včas.

Použijte led

Led je v tomto případě skvělým pomocníkem. Nanesete-li jej na postižení místo, můžete se spolehnout, že se zmenší nejen zarudnutí a otok, ale i celková bolest a zánět. Použijte kostku ledu, kterou přímo přiložte na opar. Možná to chvíli bude hodně nepříjemné, ale led začne postupně tát a brzy ucítíte kýženou úlevu.

Med

Skvělým pomocníkem bude i med. Ten je úžasný při řadě potíží, a tak není divu, že pomůže i s opary. Má antibakteriální vlastnosti a zklidňující enzymy, které zároveň léčí i podporují hojení. Naneste jej na opar nejlépe na noc a nechte celou dobu působit. Do rána se zmenší zarudnutí i bolest. Pokud jej tedy v noci neslíznete.

Esenciální oleje

Určité esenciální oleje mají blahodárné účinky i na opary. Patří mezi ně mátový olej, levandulový olej a tea tree olej. Pokud je máte doma, máte z poloviny vyhráno. Máta a tea tree místo vydezinfikují, jelikož mají silné antibakteriální vlastnosti a působí protizánětlivě. Levandule jej zase ošetří a uklidní a napomůže rychlejšímu hojení. Ideální kombinace!

Vyrobte si vlastní mast

Spojte léčivé účinky jednotlivých surovin a vyrobte si vlastní kouzelný přípravek proti oparům. Uvidíte, že vám jej vaši známí a kolegové budou závidět.

Připravte si:

  • 2 lžíce syrového medu
  • 10 kapek mátového esenciálního oleje
  • 10 kapek tea tree oleje
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje

Všechny ingredience pečlivě smíchejte a dejte je odležet do lednice. Poté aplikujte několikrát denně na postižené místo.

Co potom?

Konečně jste se nevzhledného oparu zbavili, ale tady vaše práce nekončí. Pamatujte, že opary jsou silně nakažlivé a podle toho se musíte zařídit, abyste jej hned neměli nazpět.

  • Vyměňte si kartáček. Je dost pravděpodobné, že právě na něm se bakterie oparu nejdéle udrží.
  • Vyměňte povlak na polštáři. Zvlášť pokud spíte převážně na břiše, existuje vysoké riziko přenosu infekce i do polštáře.

Prevence

Spouštěčem oparu může být řada věcí. Mezi nejčastější patří stres nebo přehnané slunění. Zkuste se tedy těmto rizikovým faktorům maximálně vyhýbat, abyste se zbytečně nepouštěli do rizika. Proti slunci pomůže silný ochranný faktor, proti stresu zase pravidelné cvičení, intenzivní a hluboké dýchání, relaxace a další metody.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button