Krása a módaRady a tipy

Zázračná kosmetika neexistuje. Nenechte si tahat peníze z kapes a reklamě nevěřte

Na trhu s kosmetikou se dá dnes koupit ledacos. Každá značka nabízí nepřeberné množství různých produktů a každý den přichází na poličky drogerií nové a nové kelímky se „zázračnými“ krémy, séry nebo vodičkami. Jak se v tomto zahlceném kosmetickém světě vyznat a nenechat se vodit za nos reklamou? Reklama je mocná a dokáže nás přesvědčit k nákupu produktů, které ve skutečnosti nemají takový účinek, jaký slibují. To se často týká i kosmetických přípravků. Odborníci ale dobře vědí, že některé „zaručené“ přípravky jsou jen obyčejným reklamním trikem. Dermatologové by si tyto produkty nekoupili.

Maska s aktivním uhlím

Určitě si pamatujete boom černých pleťových masek, které svého času rozpoutaly doslova revoluci v péči o pleť. Musel je mít každý, a i dnes se k nim řada lidí utíká. Podle popisků na obalech výrobků by se totiž mohlo zdát, že jde o zcela revoluční metodu jak do hloubky vyčistit zanesenou pleť. Jaká je ale realita? Opravdu černé uhlí takto dokonale vši pleť vyčistí? Někteří dermatologové se shodují, že to není tak úplně pravda. Aktivní uhlí sice může odstraňovat nečistoty z povrchu kůže, ale pouze v přímém kontaktu. Jakmile je smícháno s dalšími složkami obsaženými v masce, jeho účinnost klesá. Když už tedy maska z černého uhlí, vsaďte raději na domácí výrobu.

Obličejový toner

Podle názorů reklamy i řady beauty blogerek jsou tonery naprostou nezbytností v péči o pleť. Ačkoliv tonery obsahují velké množství antioxidantů a často jsou doporučovány pro čištění pleti víc než micelární voda, nemusí být vhodné pro každý typ pokožky. Pokud trpíte na akné, nejsou pro vás tonery zrovna ideální, jelikož dehydratují pokožku. Zaměřte se raději na přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou a salicylovou, jež podporují léčbu akné. Toner tedy ano, ale pouze pro ty, kdo mají pleť normální, bez větších problémů.

Lepicí proužky na čistění pórů

Opět hitovka reklamy i instagramových účtů. Tyto zázračné proužky mají být schopné zbavit vás nevzhledných černých teček, se kterými si jiné produkty neumí poradit. Pro lidi, kteří bojují s ucpanými a černými póry na nose, se proužky na jejich odstranění staly oblíbeným kosmetickým produktem. Může za to také jejich nízká cena a snadná dostupnost, protože je seženete v každé drogérii. Pravdou ale je, že proužky nemají schopnost odstranit všechny nečistoty usazené hluboko uvnitř pórů. Neříkáme, že nefungují vůbec, ale pokud čekáte stoprocentní výsledky, budete zklamaní. A podobnou službu vám odvedou i jiné přípravky.

Krémy a gely proti celulitidě

Která žena by si je alespoň jednou nekoupila? I když ve skrytu duše tušíme, že nemohou fungovat, přesto se občas necháme zlákat mediální masáží. Drogérie a parfumerie jsou jich plné. Krémy, které slibují, že vás zaručeně zbaví nevzhledné pomerančové kůže nebo ji alespoň zmírní, bývají většinou poměrně drahé. A cena bohužel neodpovídá účinku. Podle dermatologů ale mají asi tak stejný efekt, jako kdybyste si stehna a pozadí namazala krémem na obličej. Proti celulitidě bohužel příliš nepomohou. Pokud už chcete tedy do něčeho investovat peníze, zajděte si na kvalitní ruční masáž, která podporuje proudění lymfy, nebo si našetřete na ošetření laserem.

Zázračná séra

Pokud výrobce deklaruje, že je jeho výrobek v něčem zázračný, unikátní a nepřekonatelný, už to zavání nějakou boudou. Dermatologové varují před tím, abyste věřili reklamě, která slibuje nerealistické věci. Je-li vám okolo 50, žádný krém ani sérum vás prostě vrásek nezbaví, to je fakt. Tady už pomůže jen práce plastického chirurga. Krémy a séra se sice v účinnosti liší, ale jde spíše o to, co sedne konkrétně vaší pleti než o to, že by se jednalo o tak dramatické kvalitativní rozdíly.

Štítky

Podobné články

omentářů

  1. To je jasne ,uz nekolik desitek let pouzivam jen kokosovy ,nebo olivovy olej a par let i konopnou mast super jsem spokojena a kdyz me to dojde tak sadlo nesolene domaci hihi

  2. Je super že články o kosmetice může psát každý debil, aneb pokud autor neví co je toner a že se vůbec nepoužívá k dočisteni pleti, že to o čem píše je TONIKUM NIKOLI TONER, tak by neměl o kosmetice vůbec psát 🤦‍♀️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button