Krása a módaRady a tipy

Postavte se proti pomerančové kůži se silou přírody

Celulitida se nevyhýbá nikomu. Dnes jí trpí téměř každý člověk, i když míra závažnosti je samozřejmě různá. Muži se s celulitidou potýkají méně často, ale ani oni se jí nevyhnou zcela. Dokonce ani tolik nezávisí na vaší celkově hmotnosti – i velmi hubené modelky celulitidu mívají. Tak co je tedy na vině? Nejčastěji dědičnost, se kterou toho mnoho neuděláme, a pak také nedostatek pohybu, sedavý životní styl a špatná životospráva. Náš současný životní styl jednoduše nahrává celulitidě do karet.

Jak vlastně celulitida vypadá? Pokud vás to zajímá, stačí asi jen sundat kalhoty a jít se podívat do zrcadla na své hýždě a stehna. Alespoň malé náznaky celulitidy tam dost pravděpodobně najdete i vy. A pokud ne na první pohled, pak stačí kůži zmáčknou a malé hrbolky se objeví. Proto se také celulitidě někdy říká pomerančová kůže, protože svým vzhledem trochu připomíná slupku těchto citrusů.

Ženy jsou k celulitidě náchylnější, a to zejména kvůli působení hormonů a také kvůli celkově vyššímu obsahu tuku v těle. Není to ale jen o tloušťce. Dokonce větší roli může hrát i konzumace zpracovaných pokrmů nebo nedostatek zdravého pohybu. Každopádně pravdou je, že s celulitidou se bojuje těžko. Ale kromě kosmetických produktů můžete vyzkoušet i sílu přírody. Ušetříte, a navíc máte možnost vyzkoušet více metod. Alespoň jedna z nich vám v boji proti pomerančové kůži jistě pomůže.

Rajčata

Celulitida se často objevuje, když naše pokožka ztrácí kolagen. Je pak méně pružná a snadněji podléhá vlivu podkožního tuku, který ji deformuje. Řešení je ale velmi dosažitelné, budete potřebovat jen pár rajčat. Ty totiž obsahují lykopen, což je látka, která pomáhá v pokožce zadržovat kolagen a zachovávat její pružnost. Stačí rajčata rozmačkat a s pomocí fólie si vytvořit na postižená místa rajčatový zábal. Nechte působit alespoň půl hodiny a poté smyjte.

Kávová zrna

Dalším skvělým postupem je použití kávových zrn jako peeling. Kůže ošetřená peelingem totiž minimálně vizuálně vypadá lépe a celulitida je na ní méně viditelná. Pravidelný peeling pomocí kávových zrn může dokonce projevy celulitidy zmírnit trvale. Kávová zrna smíchejte s kokosovým nebo jiným tělovým olejem a naneste na hýždě a stehna. Pro lepší účinek je směs vhodné malinko zahřát v mikrovlnce a pak použít jako běžný peeling.

Losos

Lososa samozřejmě nebudete nanášet na pokožku, ale je vhodné jej zařadit do vaší pravidelné stravy. Obsahuje totiž velmi mnoho účinných látek, které podporují správné funkce metabolismu, odstraňují z těla toxiny a zlepšují stav pokožky. Antioxidanty pomáhají „rozbíjet“ tukové buňky, a tím redukovat výskyt celulitidy. Je to ideální strava, i pokud jste na redukční dietě.

Voda

Někdy je výskyt celulitidy spojován se zadržováním vody v těle. To je problém, který je vhodné řešit třeba lymfatickou masáží, ale stejně nezbytné je nezapomínat na pravidelný a dostatečný pitný režim. Někdy se voda zadržuje právě proto, že tělo nemá jistotu, že bude mít dostatek hydratace, a snaží se zásoby vody uschovávat. To pak výrazně vizuálně zhoršuje celulitidu. Pijte čistou vodu, ideálně 2-3 litry denně.

Kajenský pepř

Je to možná trochu nepříjemná procedura, ale prý skutečně funguje. Kajenský pepř dokáže dobře vázat tuky a zabraňuje jejich ukládání. Odstraňuje z těla nahromaděné toxiny a projasňuje pokožku. Stačí rozmíchat lžičku tohoto druhu pepře ve sklenici s vodou a trochou citronové šťávy. Tento nápoj pak vypijte ideálně ráno, abyste nakopli váš metabolismus. Chápeme, že to není zrovna nápoj, který byste si běžně chtěli dát ke snídani, ale prý se jeho výsledky viditelně dostaví již po pár týdnech používání. Pokud vás tedy dovolená ještě je čeká, je to možná dobrá příležitost jak otestovat, zda to skutečně funguje.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button