Rady a tipyZdraví

Co dělat, aby vám mráz nespálil kůži

Když udeří silné mrazy, je péče o pleť důležitá víc než kdy jindy. A neplatí to jen u žen, ale i u mužů a dětí. Při mrazech pokožka dehydratuje, hrozí ji vysušení a následné praskání. Proto je nutné si ji chránit.

Mastnější krémy

Než vyrazíte na mráz, natřete si pokožku mastnějšími krémy, aby se uchovala její vláčnost. Ženy, oproti mužům mají navíc tu výhodu, že na obličej mohou použít make-up, který rovněž kůži chrání.

Nezapomínejte na ruce

Ruce trpí v zimě dost často, neboť se stává, že ven jdete bez rukavic, hlavně muži, protože v nouzi si je prostě strčí do kapes. Doporučujeme používat na ruce hydratační krémy, a především si je chránit rukavicemi. Bolestivě popraskané prsty na rukou není nic příjemného a je to zbytečná komplikace.

Noste čepice

I když si myslíte, že vám čepice nesluší, neřešte to. Ti, co mají méně vlasů nebo žádné na mrazu trpí, a pokud vám mrzne hlava, je vám zima po celém těle. A ti, co mají bohatou hřívu a myslí si, že ta je dostatečně ochrání, tak vězte, že vlasové vlákno při nízkých teplotách slábne, vlasy se pak třepí, lámou, ztrácí hebkost, pružnost a nedej bože, vypadávají. Takže čepice na hlavu a používat výživné šampony.

Mažte si rty

Tak na rtech působení mrazu ucítíte jako první. Děti se např. olizují, a když si rty nechráníte, začnou vám praskat, což nepůsobí dobře esteticky, ale především je to bolestivé. Proto je nutné rty natírat několikrát denně třeba jelením lojem, existuje spousta tyčinek na rty. Ženy pak volí mastnější rtěnky. Na rty nezapomínejte, ať vám pusa od blízké osoby chutná i v zimě.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

  1. V zimě se mi poslední roky na rukách objevuje popraskaná kůže (atopický ekzém). Asi jím málo Omega 3,6,.. nevím. Z nejhoršího mi ale pomohla konopná mast, jinak dál potom používám většinou domácí mast z vepřového sádla a sušených květů měsíčku lékařského a nebo zkouším místo sádla i stolní rostlinné oleje – také s bylinami nebo i bez nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button