Dům a zahradaRady a tipy

Designové tipy pro harmonický domov

Říká se, že náš domov by měl být naším odrazem, měl by vypovídat něco o nás, našich koníčcích a také o naší psychice. Ať už tomu věříte anebo ne, právě domov hraje v naší psychice klíčovou roli – některá jeho uspořádání mohou více či méně ovlivňovat naše duševní zdraví. My vám dnes představíme designové tipy, které vás dostanou do duševní pohody a které byste měli ve vašem bydlišti neprodleně zavést. Doufáme, že se tak z vašeho domova brzy stane vítaná oáza klidu.

Dejte zelené zelenou

Podle světových psychologů květiny v místnosti znatelně snižují vaši stresovou hladinu – čím zelenější, tím lepší! Ideální je třeba Sansevieria trifasciata známá jako Tchynin jazyk nebo rostlinka Aloe Vera.

Čistá mysl pomocí bílých zdí

Jasné a hravé barvy jsou sice lákavé, ale pro harmonizovanou a čistou mysl byste měli vsadit na jednoduché bílé zbarvení stěn. Bílé stěny vás uvedu do klidu a zároveň vám zajisti klidný a ničím nerušený spánek.

Poličky jedině poloprázdné

Přeplněné prohýbající-se police sice působí intelektuálním dojmem, ale vaší psychice nikterak neprospějí. Vědci radí zanechat police poloprázdné, nebudete mít tak nepříjemný podvědomý tlak kdykoliv se na ně podíváte.

Kupujte čerstvé květiny

Květiny jsou romantické, krásně voní a dodají vašemu domu neobyčejné atmosféru venkova. Navíc si na ně po času vytvoříte příjemný návyk a zachováte tak váš domov vždy příjemně naladěný.

Snítek Levandule

Levandule je pro naši psychiku hotové blaho a stejně tak i pro náš spánek. Zkuste její snítky poschovávat po domově – hlavně do vaší ložnice, kde na vás bude nejvíce působit.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button