DárkyRady a tipy

Vyrobte dětem sliz doma – jednoduše a snadno!

Také si vaše děti hrají rády se slizem? Ať už vám to přijde také zábavné a zkoušíte to spolu s nimi, popřípadě nad tím jen nechápavě kroutíte hlavou, děti si v jistém období života se slizem užijí opravdu spoustu zábavy. Jenže v obchodech nestojí zrovna málo, a když máte víc dětí, docela se prodraží.

Sliz pro všechny děti

Navíc jak známo, děti rády věci ztrácejí a tím pádem budete sliz kupovat často. Má taky nějakou životnost, takže je jasné, že nebude fungovat věčně. Navíc také ty slizy, které koupíte v obchodech, jsou vyráběny strojově a mohou mít v sobě spoustu chemických látek a chemikálií. I když děti poučíte o tom, že by sliz neměly dávat do pusy, neuhlídáte je. Nechcete tedy děti vystavovat těmto chemickým látkám? Pak jim vyrobte sliz doma!

Nebo ještě lépe! Zapojte děti do domácí výroby slizu. Bude je to bavit, užijí si zábavu a na jejím konci je čeká sladká odměna. Sliz! S ním si mohou děti různě hrát, bavit se! Kromě toho si děti mohou různě barvit vznikající hmotu na sliz, přidávat třpytky a podobně. jak si tedy vyrobit domácí sliz?

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek kukuřičného škrobu
  • 1 šálek vody
  • Potravinové barvivo
  • Třpytky

Jak postupovat:

Smíchejte v nerezové misce kukuřičný škrob a vodu. Míchejte, dokud nevznikne ta správná směs. Jakmile je směs ve správné konzistenci můžete začít přidávat potravinářské barvivo. Přidejte několik kapek do směsi a opět pořádně promíchejte, aby se směs dostala do každého záhybu. Můžete přidat také třpytky, doladit si můžete svůj sliz přesně tak, jak potřebujete.

Děti jej budou milovat a vydrží si s ním hrát opravdu dlouhou dobu. A co když se ztratí, zašpiní nebo jednoduše už se opotřebuje? Vůbec to nevadí, jednoduše si opět spolu s dětmi vyrobíte nový!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button