Krása a módaRady a tipy

Trápí vás černé tečky? Zbavte se jich!

Černé tečky trápí ženy i muže bez rozdílu věku. Vymačkávání je bolestivé a většinou se to spíše zhorší. Přípravky zakoupené v drogerii nebo v lékárně žádné viditelné zlepšení nepřináší. Pod černou tečkou se schovává maz, který nemůže ven. V pórech se hromadí špína, která pak vypadá jako nevzhledná černá tečka. Nejčastěji tečky pokrývají nos a bradu.

Prevence je důležitá

Prevence je důležitá u všeho a vaše pleť není výjimkou. Černé tečky nejsou nic jiného než špína, proto se co nejméně dotýkejte obličeje rukama. Obličej si umyjte 2x za den. Odlíčením vašeho make-upu každý večer snížíte mnohonásobně riziko tvorby černých teček. Pleť důkladně vyčistěte kvalitní pleťovou vodou. Pozor na vody s alkoholem. Kůži vysušují a pleť má sklon produkovat více mazu. A rázem se ocitnete v začarovaném kruhu. Používejte pleťové čistící vody bez alkoholu. Vodu s alkoholem aplikujte na pleť přibližně jednou týdně. Na očištěnou pleť naneste ošetřující krém.

Změňte životní styl a stravu

Kouření, stres nebo nedostatek tekutin. To vše může vaší pleti velmi škodit. Se stravou bohatou na vitamíny a minerály předejdete tvorbě ošklivých teček. Kdo by o to nestál,že?

Udělejte si jemný peeling z citronu a soli

Citrón je známý svými antibakteriálními a čistícími účinky. Smíchejte citrónovou šťávu se lžící jogurtu, lžící soli a trochou medu. Směsí drhněte postižená místa 2-3 minuty a opláchněte teplou vodou.

Kurkuma a máta pomohou

Uvařte klasický mátový čaj a nechte vychladnout. Smíchejte dvě lžíce čaje a lžíci kurkumy a naneste na svůj obličej. Nechte 10 minut působit a opláchněte. Obě ingredience pomáhají vyčistit zanesené póry.

Pořiďte si čistící proužky

Čistící proužky zakoupíte v každé drogerii. Přináší téměř okamžitý výsledek, ale musíte pleť důkladně čistit. Jinak je téměř jisté, že se vám vrátí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button