Krása a módaRady a tipy

Trápí vás černé tečky? Zbavte se jich!

Černé tečky trápí ženy i muže bez rozdílu věku. Vymačkávání je bolestivé a většinou se to spíše zhorší. Přípravky zakoupené v drogerii nebo v lékárně žádné viditelné zlepšení nepřináší. Pod černou tečkou se schovává maz, který nemůže ven. V pórech se hromadí špína, která pak vypadá jako nevzhledná černá tečka. Nejčastěji tečky pokrývají nos a bradu.

Prevence je důležitá

Prevence je důležitá u všeho a vaše pleť není výjimkou. Černé tečky nejsou nic jiného než špína, proto se co nejméně dotýkejte obličeje rukama. Obličej si umyjte 2x za den. Odlíčením vašeho make-upu každý večer snížíte mnohonásobně riziko tvorby černých teček. Pleť důkladně vyčistěte kvalitní pleťovou vodou. Pozor na vody s alkoholem. Kůži vysušují a pleť má sklon produkovat více mazu. A rázem se ocitnete v začarovaném kruhu. Používejte pleťové čistící vody bez alkoholu. Vodu s alkoholem aplikujte na pleť přibližně jednou týdně. Na očištěnou pleť naneste ošetřující krém.

Změňte životní styl a stravu

Kouření, stres nebo nedostatek tekutin. To vše může vaší pleti velmi škodit. Se stravou bohatou na vitamíny a minerály předejdete tvorbě ošklivých teček. Kdo by o to nestál,že?

Udělejte si jemný peeling z citronu a soli

Citrón je známý svými antibakteriálními a čistícími účinky. Smíchejte citrónovou šťávu se lžící jogurtu, lžící soli a trochou medu. Směsí drhněte postižená místa 2-3 minuty a opláchněte teplou vodou.

Kurkuma a máta pomohou

Uvařte klasický mátový čaj a nechte vychladnout. Smíchejte dvě lžíce čaje a lžíci kurkumy a naneste na svůj obličej. Nechte 10 minut působit a opláchněte. Obě ingredience pomáhají vyčistit zanesené póry.

Pořiďte si čistící proužky

Čistící proužky zakoupíte v každé drogerii. Přináší téměř okamžitý výsledek, ale musíte pleť důkladně čistit. Jinak je téměř jisté, že se vám vrátí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button