Krása a módaRady a tipy

Zelí působí nejen na pleť, umí toho mnohem víc!

Často se také zelí nazývá jako chudá lékárnička nebo také lékař pro chudé. Jde o prostředek, který je ryze přírodní, bez chemických látek a navíc je cenově velmi dostupný. Kde všude umí zelí pomoci?

Zelí – co obsahuje?

V zelí najdete spoustu látek, které pomáhají lidskému tělu. Listy zelí obsahují bílkoviny, vitamíny C, H, E, beta-karoten, kyselinu nikotinovou, různé aminokyseliny (lyzin, metionin, histidin, tyrozin a další), kyselinu pantotenovou, kyselinu listovou, tuky, makro i mikroprvky (draslík, železo, cín, hořčík a další).

Obsahuje také spoustu antioxidantů, které mají velmi dobrý vliv na pokožku. Pomáhají dále také očistit krev a umí bojovat proti artritidě. Zelí je možno konzumovat během celého roku, což je velmi důležité. Můžete tak své zdraví podpořit během celého roku a tím pádem svému tělu a zdraví pomáhat.

Kde všude může zelí pomoci?

Bílé zelí může pomoci urychlit lidský metabolismus. Dále má také blahodárný vliv na léčbu akné, pomáhá léčit rány, když vás kousne hmyz, můžete přiložit list zelí na ránu. Bílé zelí také pomáhá proti vyrážkám, psoriáze, ekzému nebo třeba také proti vředům na nohou. Zelí obsahuje vysokou hladinu vitamínu C, což může také pomáhat zpomalit proces stárnutí.

Existuje spousta způsobů, jak zelí využívat a používat, v závislosti na tom, jaký problém potřebujete vyřešit. Využívat můžete čerstvé zelí, které pomůže na spoustu problémů, vařené zelí, nebo také suché zelí, které je vhodné pro lékařské účely. Listy zelí mohou pomáhat v léčbě mnoha problémů. Pomáhá bojovat s akné.

Jak bojovat proti pupínkům?

Akné může často znepříjemňovat život. Používáte na něj spoustu produktů z lékárny či drogerie, ale stále nic nepomáhá? Maska na akné ze zelné šťávy umí opravdu pomoci. Šťáva umí vyživit pokožku a poskytuje tak pleti potřebné vitamíny. Akné a suchá pokožka tak bezprostředně po použití mizí z vaší pleti.

Nechejte zelnou šťávu nechat působit asi dvacet minut. Poté pokožku jemně omyjte teplou vodou. Pro lepší hydrataci můžete aplikovat zvlhčovač. Tento postup opakujte asi třikrát týdně a to po dobu jednoho měsíce. Akné se tak jednoduše odstraní a šťáva pomůže k celkovému zdraví pokožky.

Jak působí na suchou pokožku?

Máte-li suchou pokožku, pak vás může nepříjemně svědit a dráždit. Vezměte zelí, nakrájejte jej a aplikuje přímo na pokožku. Masírujte jemnými kruhovými pohyby a celý tento proces každých několik dní.

Jak osvěžit svou pokožku?

Vezměte čerstvé listy a opláchněte je studenou vodou. Položte jej na obličej konkávní (plocha prohnuta směrem dovnitř) stranou a nechejte působit. Při kontaktu s pokožkou by neměl být zelný list studený, ale naopak vyhřátý. Celou proceduru můžete provádět vleže a relaxovat.

Možná jste zelí doteď zkoušeli jen při vaření. Využívali jste čínské zelí jako doplněk všech zeleninových salátů, bílé zelí mnohdy doplnilo váš oběd nebo večeři. Zelí však nemá skvělé účinky jen na lidské střevo, ale také na pleť a spoustu dalšího.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button