Rady a tipyZdraví

Jezte banány

Banány – podivné žluté ovoce, které proslavil hlavně film Mimoni. Ovoce, které chutná sladce a je velice syté a dodává nám energii. Bohužel, zarytí odpůrci ovoce a zeleniny odmítají i tuto zdravou bombu. Je to škoda, protože právě banány obsahují tři typy cukru: sacharózu, fruktózu a glukózu a ještě k tomu navíc hromadu vlákniny a potřebného draslíku. To pro nás znamená, že potřebujeme-li rychle doplnit cukry, měli bychom místo čokolády sáhnout raději po banánu, který je na rozdíl od některých čokolád velice výživný. Kromě toho mají banány samozřejmě ještě mnohem více výhod a my vám dnes ukážeme, jaké!

Pomoc proti depresím

Podle výzkumů na lidech trpících depresí bylo prokázáno, že právě u těchto lidí může být banán použit jako přírodní lék. Zásluhu má na tom protein tryptofan, který se v těle dokáže přeměnit na hormon štěstí. Pro vás to je výzva k tomu dát si na špatnou náladu právě toto ovoce!

Blahodárné účinky na mozek

Dalších z nedávných studií se zaměřila tentokrát na studenty a banán nás znovu nezklamal! Výzkumy ukázaly, že studenti, kteří si dopřejí v dopoledních hodinách banán jsou pak celý den mnohem více soustředěnější.

Zažene kocovinu

Banán vám pomůže se po flámu zbavit nepříjemné bolesti hlavy. Navíc v kombinaci s akátovým medem vám uklidní i žaludek.

Zbavuje ranní nevolnosti

Ranních nevolností se pomocí banánu můžete zbavit natrvalo. Stačí každé ráno konzumovat jeden banán a vaše problémy s ranní nevolností rychle zmizí.

Uklidní nervy

Banány obsahují vitamín C, který vám pomůže uklidnit váš nervový systém. Pokud pracujete denně ve stresu, banán by měl být vaší obvyklou svačinou.

Vylepší vám trávení

K tomu snad není co dodávat, tím jsou banány totiž tak známé!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button