Krása a módaRady a tipy

Nejvhodnější barva oblečení pro váš tón pleti

Někdy slyšíte, jak lidé mluví o tom, jak modrá je „jejich“ barva, nebo jak vypadají hrozně v broskvové. Co způsobuje, že lidem sluší různé tóny barev a odstínů? A jak zjistíte, které barvy jsou pro vás nejlepší? Řekneme vám, jak na to, ale pamatujte, že tato pravidla nemusí vždy úplně platit. Pokud milujete barvu, která není pro vás tím nejlepším, neznamená to, že ji musíte přestat nosit! Zvažte, zda ji používáte jako decentní barvu s páskem, šálou, botami nebo kabelkou, místo toho, abyste ji nosili od hlavy k patě.

Připravte se na test

Chcete-li zjistit svůj skutečný tón pleti, musíte vypadat čistě. Zatímco povrchová barva pokožky se může změnit se slunečním zářením, reakcemi na léky nebo zdravotními poruchami, váš tón pleti je skutečně určen podtóny, které procházejí. Tento zmatek s podtóny a barvě povrchu je důvodem, proč si někdy vybíráme špatné barvy oblečení.
Nejprve se ujistěte, že je kůže čistá a neobsahuje žádné kosmetické prostředky ani krém, které by mohly ovlivnit výsledky. Pokud jste právě umyli svůj obličej, počkejte asi 15-30 minut, dokud nezmizí zčervenání. Ujistěte se, že používáte přírodní denní světlo ke zkoumání tónu pleti, protože umělé osvětlení může změnit vzhled podtónů vaší pokožky.

Určení tónu pleti

Nejjednodušší test používá prostý bílý papír. Držte papír až u obličeje a porovnejte, jak vypadá vaše pokožka na rozdíl od papíru. Pokud vaše kůže vypadá nažloutlá, nazelenalá nebo světle hnědá, pak máte pravděpodobně teplý tón pleti. Pokud vaše kůže vypadá růžově, růžově nebo modře, pak máte chladný tón pleti. Pokud vaše kůže vypadá šedě nebo popela, pak jste neutrální tón pleti. Pokud máte kožní onemocnění, jako je akné, nebo pokud jste extrémně opálená, požádejte kamaráda, aby použil papírový test na záhybu za uchem, tam je méně pravděpodobné, že bude pleť ovlivněna těmito změnami.

Dále otočte ruku dlaní nahoru a podívejte se na žíly na ruce a zápěstí. Pokud vaše žíly vypadají modře nebo fialově, máte chladnou pokožku. Pokud se zobrazí zeleně, máte teplou pokožku. Pokud je těžké říct jednomu nebo druhému způsobu, jakou barvu upřednostňují, pak máte neutrální pleť.

Jak vaše kůže reaguje na slunce? Lidé, kteří se snadno opálí místo spálení, mají obvykle teplé kožní tóny. Lidé, kteří se spíše spálí než opálí, mají obvykle chladné tóny pleti, ačkoli někdy ženy s tmavou ebenovou kůží, která nehoří, mohou také mít chladné podtóny. Lidé, kteří jsou neutrální, mohou spadnout do každé skupiny, pokud jde o opalování nebo spálení, ale neutrální nebudou mít zjevný vzhled olivové, žluté nebo červené pokožky.

Barvy pro teplé tóny pleti

Pokud máte teplé tóny pleti, připojíte se k těm, jako jsou Claire Danes, Jessica Alba, Kim Kardashian a Beyoncé. Pro vás jsou nejlepší barvy bohaté odrazy přírody. Na teplé straně barevného kolečka byste se měli obrátit na červenou, broskvovou, korálovou, oranžovou, jantarovou, zlatou a žlutou. Měli byste také vypadat skvěle, když nosíte „teplejší“ verze chladných barev, jako je oliv, mech, orchidej a fialově červená. Neutrální látky, které jsou pro vás nejlepší, zahrnují taupe, cappuccino, smetanou a houbovou šedou. Vyhněte se chladným barvám, jako jsou ledové blues nebo klenotové tóny, jako je safír nebo ametyst, protože mohou zastínit vaši pokožku a vytvořit si šedou barvu pleti.

Barvy pro chladné tóny pleti

Máte-li chladnou kůži, patříte mezi osobnosti jako je Cate Blanchettová, Nicole Kidmanová, Mindy Kalingová a Lupita Nyong’o. Vaše nejlepší barvy jsou na chladném konci spektra a jsou inspirovány jak hlubinami oceánu, tak hlubinami zimy. Jasné blues, smaragdy a hluboké fialky budou vypadat skvěle, spolu s mrazivými odstíny levandule, ledové modré nebo růžové. Na teplé straně se můžete obrátit na rubín, jasně růžově červenou nebo superbledé žluté. S neutrály můžete skalnatělou šedou, jasně bílou a námořní. Snažte se vyhnout oranžové, rajčatově červené a silné žluté barvě, které mohou úplně narazit na kůži.

Barvy pro neutrální tóny pleti

Vaše neutrální zbarvení vás vkládá do exkluzivního klubu s Julianne Mooreovou, Angelinou Jolie, Julií Robertsovou a Kerrym Washingtonem. Jako neutrální můžete na barevném kolečku nosit cokoli – ale obvykle je lepší jít na změkčené nebo tlumené verze barvy namísto těch nejsvětlejších. Vyberte si barvy, jako jsou prašná růžová, jade zelená, žlutozelená nebo mořská modrá. Pro neutrální barvy přejděte na bílou, kávovou, střeně šedou a černou. Přeplněné barvy jako elektrizující modrá a purpurová mohou přemoci váš neutrální tón pleti, ale je tu jedna velká výjimka: nikdy se nebojte nosit jasnou, pravou červenou barvu – budete vypadat úžasně.

Barvy pro každého

Je tu hrstka barev, které budou vypadat skvěle na jakémkoli tónu pleti, protože poskytují perfektní rovnováhu mezi teplem a chladem, které se nebudou setkat s kůží. Čistá bílá je skvělá pro každou kůži. Pokud zjistíte, že bílý oděv nevypadá zcela správně na vás, podívejte se na něj v přirozeném světle a ujistěte se, že ve skutečnosti nemá chladné nebo teplé podtóny, které byly na stojanu tak zřejmé. Světlá růžová barva rozjasní pokožku a vyzdvihne přirozený záblesk tváře. Teal s dokonalou kombinací modré a zelené může nosit každý a je to skvělý letní nebo zimní odstín. Chcete-li se ztratit, zkuste purpurový lilek, který působí jako neutrální a zdůrazní vaši pokožku, aniž by ji zastínil.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button