Dům a zahradaRady a tipy

Nikdo nepozná, že jste plakali. Tyto tipy vám pomohou

Stalo se to určitě každému. Sledujete smutný film v kině, pohádáte se s partnerem, řešíte rodinné problémy… a slzy přichází nezvaně a hlavně ve zcela nevhodnou chvíli. Je jedno, zda jste muž nebo žena, slzy na veřejnosti nikdy nejsou něčím, co byste chtěli. Je to nepříjemná situace nejen pro vás, ale i pro vaše okolí, které často neví, jak reagovat. Je na místě ptát se, co se stalo, snažit se pomoct? Nebo je lepší tvářit se, že jste si ničeho nevšimli?

I když slzy odejdou, stejně je ještě nějakou dobu poté poznat, že nejste tak úplně v pořádku. Oteklé a zarudlé oči, červený nos… to vše vás prozradí a na rýmu to často nesvedete. Proto se naučte některé z těchto triků, které vám pomohou zakrýt známky pláče co nejrychleji, abyste se nemuseli dostávat do nepříjemných situací.

Ještě než přijdou slzy

Někdy prostě víte, že pláč přichází. Máte knedlík v krku, oči se pomalu začínají plnit slzami a vy nevíte, co s tím. Většinou platí to, že pokud se budete snažit slzy zadržovat, celou situaci spíše zhoršíte. Když zadržujete pláč, vytváříte v očích ještě větší tlak. Ty pak budou vypadat ještě natekleji a ruději, než kdybyste si pár minut poplakali a nechali ze sebe spadnout napětí.

Když na vás jdou slzy, prostě se zvedněte a odejděte na toaletu. Tam budete mít pár nerušených minut pro sebe a nikomu to nemusí připadat divné. Pláčem se vám uleví, dáte se trochu do kupy a během pár minut můžete být zase alespoň trochu v pohodě a připraveni plnit si dál své povinnosti.

Během pláče

Když už se proud slz rozjede, zapomeňte na utírání slz a soustřeďte se na správné dýchání. Když se budete snažit slzy setřít, pravděpodobně si poničíte makeup nebo si můžete na obličeji vytvořit nevzhledné čáry. Slzy jsou také slané a když si je rozetřete po obličeji, bude vás svědit a stejně si budete muset obličej umýt vodou.

Naučte se zhluboka dýchat, nechte slzy téct a soustřeďte se na to, že vám slzy pomohou, uleví se vám a ať už jde o cokoliv, vy to zvládnete. Pokud nebudete pravidelně dýchat, dost možná vás také dostihne škytavka a další problém je na světě.

Zachraňte makeup

Pokud jste žena a nosíte makeup, pak mohou být slzy ještě větší pohromou. Nejen že budete mít zarudlé oči, ale dost možná také úplně rozmazanou řasenku, stružky od slz na tvářích a pracně vytvořená „fasáda“ bude ta tam. Ideálním řešení je voděodolná řasenka, ale ne každý ji rád nosí na denní bázi. Záchranu makeupu nejlépe zaručí kus kapesníku, kterým pouze lehce osušíte slzy. Nestírejte, ale jen lehce přikládejte kapesník a snažte se přitom kontrolovat v zrcadle. Drobné nedostatky na očích můžete opravit s pomocí vatové tyčinky namočené do odličovače. Po ruce také mějte alespoň pudr a rtěnku, kterou můžete případnou pohromu trochu vylepšit.

Studená voda

Pokud makeup nemáte, s chutí si obličej opláchněte pořádným množstvím studené vody. Ta dokáže nejen snížit zarudnutí a opuchnutí, ale také vás příjemně osvěží. Pokud máte přístup i ke kousku ledu, můžete jej lehce přiložit do okolí očí a na zarudlá a oteklá místa. Chlad působí na tyto potíže nejlépe. Stejně dobře vám udělá krátká rychlá procházka na čerstvém vzduchu.

Červený nos

Trpíte-li na červený nos po pláči, pak prostě musíte pár minut počkat a samo se to napraví. Nevyplatí se snažit se korektorem zamaskovat škody, většinou by to působilo ještě nápadněji, zvlášť poté, co začervenání ustoupí. Abyste začervenání nezhoršovali, snaže se nedrhnout příliš nos a smrkat jen jemně.

A hlavně pamatujte, pláč není žádná ostuda. Je to přirozená lidská reakce na silné emoční a hnutí a není nutné tvářit se, že jsme dost silní na to, abychom vše zvládli. Pár slz někdy udělá větší zázrak než terapie u psychologa.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button