Dům a zahradaRady a tipy

Které multifunkční pomocníky v kuchyni skutečně využijete? Ušetřete čas i peníze

V kuchyni trávíme hodně času, ale častokrát s tím nejsme úplně spokojeni. Většina z nás si proto v kuchyni ráda nechá pomoct od řady kuchyňských pomocníků. Jenže na spoustu z nich ve výsledku akorát sedá prach a využití pro ně najdeme jen párkrát do roka. Jak tedy vybrat kuchyňské spotřebiče, které budou první řadě funkční, praktické a lehce obslužné, a skutečně nám budou schopné ušetřit čas strávený prací?

Co opravdu pomůže?

Multifunkční tlakový hrnec je zásadním vybavením domácnosti, které by v žádné kuchyni nemělo chybět. Je to zcela zásadní pomocník, který vám pomůže vařit zdravě, chutně, ale hlavně efektivně. Pomůže vám zachovat chuť i všechny živiny, je velmi všestranný, protože v něm dovedete uvařit skoro cokoliv – od rýže, přes těstoviny, vývary, brambory a vajíčka až po jogurty.

Má mnoho různých funkcí, které využijete doslova denně, zejména pokud pravidelně vaříte, třeba i pro malé děti. Můžete v něm ohřívat, smažit, vařit pod tlakem, vařit pomalu nebo využít i možnost odloženého startu. Oproti běžným tlakovým hrncům je také daleko bezpečnější. Ušetříte díky němu spoustu času a energie. Slibuje totiž až o 70 % rychlejší vaření než v běžném hrnci.

Grilování za každého počasí

Pokud milujete atmosféru letních grilovaček, pak by vám doma neměl chybět kontaktní gril, který vám umožní grilovat snadno a rychle po celý rok. Není nutné mít zahradu ani balkon, dokonce může být venku klidně i sněhová vánice. S kuchyňským kontaktním grilem si můžete připravit chutné maso nebo také zeleninu, sýry či zapečené panini – a to vše skutečně každý den v roce, aniž byste museli opouštět pohodlí vaší kuchyně. Kontaktní gril navíc griluje z obou stran, je tedy rychlejší a propečení zvládnete vždy zcela rovnoměrně.

Vždy dokonale čerstvé pečivo

Čerstvému pečivu k snídani se nic nemůže rovnat. Komu by se však chtělo každé ráno vyskočit a vyrazit do pekárny nebo do supermarketu pro čerstvé rohlíky? Díky domácí pekárně si můžete skvělé a voňavé pečivo snadno nachystat i doma. Provoní celý byt, navíc vydrží déle čerstvé a je připraveno z kvalitních surovin. Domácí pekárny navíc nabízí daleko více funkcí než jen přípravu chleba. Můžete si nachystat i bagety, rohlíky, vánočky, ale třeba také velmi oblíbený banánový chlebíček.

Perfektní skladování

Každý z vás jistě zažil situaci, kdy narazil kdesi vzadu v lednici na potraviny, které tam jednoduše zapomněl a už nebylo zbytí a bylo třeba je vyhodit. Působení vzduchu je klíčovým faktorem pro prodloužení trvanlivosti potravin. Když zamezíte přístupu vzduchu k potravinám, můžete skutečně snadno prodloužit dobu trvanlivosti i několikanásobně. Abyste toho docílili i ve vaší kuchyni, vyplatí se pořídit vakuovačku. Potraviny vložíte do skleněné nádoby či speciálního plastového sáčku a vzduch velmi snadno vysajete. Už žádné zbytečné plýtvání potravinami.

Něco pro milovníky polévek

I když ve spoustě domácností nepatří polévky zrovna mezi nejoblíbenější jídla, přesto se najdou lidé, kteří na ně nedají dopustit. S přípravou oblíbené polévky, ale nejen té vám může pomoci praktický polévkovar.

Stejně tak se ale můžete s polévkovarem pustit do přípravy omáček, koktejlů, smoothies a přesnídávek. Do nádoby s varným dnem stačí vložit suroviny, vybrat z několika programů a následně už jen čekáte, až bude hotovo. Žádné míchání ani stání u plotny. Využít ho můžete i jako klasický mixér, jedná se tedy opět o multifunkční přístroj, který najde ve vaší kuchyni určitě své pevní místo.

ZDROJ: https://www.overstock.com/guides/top-10-small-appliances

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Live on Shot: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-zena-kuchyne-prace-v-domacnosti-2890387/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button