DárkyDům a zahrada

Vyrobte si krásné domácí svítilny

Zavařovací sklenice nemusíte používat jen pro zavařování či uskladnění jídel. Vyrobit si z nich můžete spoustu moderních a krásných dekorací. Přemýšlíte, že si na svůj balkon, terasu nebo zahradu pořídíte svítilny? Ty dodají vaší zahradě na kráse a nemusíte si pořizovat drahé zahradní osvětlení. Navíc to je velmi romantické.

Domácí svítilny

Nemusíte domácí svítilny kupovat, raději si je vyrobte! Díky tomu si vyrobíte přesně takové, které se líbí přímo vám. Pořídíte si takové barevné světla, která se budou hodit svou atmosférou do vaší zahrady či na vaši terasu. Skvěle doplní každý večírek, party či jen obyčejné posezení s grilováním. Užijete si romantickou atmosféru s domácími svítilnami. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Zavařovací sklenice (Mason Jar)
  • Mini LED světýlka s LED diodami
  • Kousek dekorativní tkaniny
  • Lepicí pistole
  • Barva svítící ve tmě

Jak postupovat:

Začněte tím, že z dekorativní tkaniny budete vystřihávat malé kousky (podobné motýlím křídlům). S pomocí tavné pistole přilepte každý kousek látky k LED světýlkům.

Kápněte trošku fosforující barvy do zadní části každého světýlka. Nechejte zaschnout, případně použijte fén k urychlení procesu sušení. Budete-li používat fén, pak pracujte s několika světýlky najednou a poté sušte.

Dále přidejte světýlka do sklenice a umístěte. Zase ponechejte úplně vyschnout. Ozdobte s fosforující barvou vnější stranu sklenice. Můžete hustě ozdobit, jak vidíte na fotografii či kreslit různé tvary nebo nechat jen se světýlky. Záleží na vás. Nechejte zaschnout fosforující barvu.

Vejde-li se baterie od světýlek do víčka od nádoby, přilepte jej tavnou pistolí tam (dejte pozor, aby baterie směřovala ven). Jestliže baterii nemůžete umístit do víčka, pak jednoduše položte na dno nádobky. Nyní máte hotovo, stačí jen rozmístit po terase, balkoně nebo zahradě a zapnout. Užijete si tak příjemný večer, který osvětlí tyto jednoduché domácí svítilny. Ty můžete vyrábět i se svými dětmi!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button