Rady a tipy

Jak správně čistit elektronická zařízení

Podle různých průzkumů se nejvíce bakterií objevuje v klávesnicích a myších u počítačů nebo ve sluchátkách telefonů. Přiznejte se, kdy jste naposledy svůj telefon nebo notebook čistili? Špína a prach mohou zpomalit funkce ve vašich telefonech, tabletech nebo počítačích. Do zařízení jste jistě investovali mnoho peněz, proto investuje čas také do jejich údržby.

Jak vyčistit telefon a tablet

Mobilní telefony má mnoho lidí spuštěné 24 hodin a 7 dní v týdnu a na rozdíl od našich rukou se neumývají. Většina špíny se skrývá už na vnější straně vašeho ochranného pouzdra. Omyjte v dezinfekčním roztoku nebo použijte antibakteriální sprej a otřete.

Nenechávejte svá zařízení v napájení. Způsobíte mu poškození elektrickým proudem a zranit se můžete i vy.

Ze všech zdířek a vstupů odstraňte prach. Ten se velmi snadno dostane do všech portů, kam zapojujete sluchátka a nabíječku.

Obrazovku vyčistěte ubrouskem určeným k čištění brýlí. Koupíte ho v každé optice a stojí pár korun.

Pořiďte nový kryt. Důkladné čištění telefonu může být ideálním časem k výměně krytu, pokud ten starý neplní dobře svou funkci.

Odstranění skvrn z obrazovek a monitorů

Vyrobte si vlastní čistič obrazovky. Isopropylalkohol, je běžně k dostání v obchodech, v kombinaci s destilovanou vodou nalijte do rozprašovače. Roztok nastříkejte nejprve na hadřík, nikdy přímo na obrazovku. Tekutina by mohla stéci do špatných míst. Nejprve obrazovku otřete suchým hadříkem, abyste odstranili mastnotu a hrubou špínu. Pak použijte navlhčený hadřík a obrazovku jemně otírejte. Nechcete si ji určitě poškodit.

Vyčistěte i klávesnici

Vezměte klávesnici, otočte ji, tak aby klávesy byly směrem dolů a jemně zatřepte. Připravte na záplavu drobků. Doporučujeme tuto činnost vykonávat rovnou nad odpadkovým košem.

Pořiďte si magickou nanohoubu, pokud ji ještě nemáte. Stojí pár korun. Její využití je bohaté a čištění klávesnice patří mezi ně. Jemně klávesnici houbou otřete.

Použijte „uchošťoury“ na vyčištění těžko dostupných míst mezi klávesami.

Nezapomeňte na myš

Myš odpojte a otočte vzhůru nohama. Použijte vlhčený ubrousek na bázi alkoholu. V drogerii prodávají i malá balení. Vyčistěte spodní stranu. Nečistota často brání myši v hladkém klouzání.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button