Krása a módaRady a tipyZdraví

Plátky citronu u postele mohou mít skvělé účinky!

 

O citronu se všeobecně ví, že má spoustu příznivých zdravotních účinků. Skvěle působí nejen na vaši pokožku, ale má také antibakteriální vlastnosti. Může pomoci léčit nachlazení, přidává se takřka do každého čisticího prostředku. Má velmi příjemnou vůni, pomáhá také při hubnutí.

Účinky citronu na lidské tělo

Je bohatým zdrojem vitamínu C neboli kyseliny askrobové, podporuje tvorbu kolagenu, šťáva obsahuje také karotenoidy, vitamíny skupiny B, pektiny, fosfor, draslík, sodík, vápník a další minerální a stopové prvky. Pomáhá odkyselovat organismus, má antioxidační vlastnosti. Lidskému tělu citron opravdu skvěle pomáhá.

Léčivé účinky citronu:

  • Posiluje imunitní systém
  • Zlepšuje obranyschopnost
  • Pomáhá při zažívání
  • Brání krvácení z dásní
  • Je prevencí proti křečovým žilám
  • Posiluje vlasy, nehty a pokožku

Tyto nezaměnitelné účinky můžete dopřávat svému tělu. Jak? Stačí před spaním nakrájet citron na plátky a umístit jej vedle postele. Velmi dobře pomůže při různých onemocněních a nemocech. Jak si připravit tuto metodu?

Co budete potřebovat:

  • Citron
  • Sůl

Jak postupovat:

Vezměte citron a nakrájejte jej na čtyři rovnoměrné plátky. Ty poté osolte a čekejte, co skvělého se stane. Co dalšího může takovýto citron u postele zajistit?

Zvyšuje soustředění

Citron může pomoci zvýšit soustředění těsně před spaním. Může se to zdát zvláštní, ale ve skutečnosti tento krok bývá prospěšný pro lidi, kteří trpí nespavostí. Vůně citronu může pomoci podporovat mozek, soustředění i pozitivní aspekty lidského života.

Uvolnění od stresu

Pro každého by měl být čas spánku uvolňující a to i samotná příprava na spánek. Z práce často lidé chodí nervózní, vystresovaní. Lehnou si do postele, ale mozek jim i tak pracuje na plné obrátky, neumí jednoduše vypnout. Pro takové lidi je ideální trik s citronem. Vůně citrusových plodů, tedy i citronu zklidňuje emoce a nervy.

Působí proti komárům

Směs umí odpudit komáry, kteří se vám tak v létě snaží narušit váš spánek. Stačí jej umístit k posteli a spánek už nebude rušit nepříjemné bzučení a štípance na těle.

Posiluje energii

Někdy vás stojí spoustu energie přimět se vstát z postele? Venku je zamračeno, prší nebo nesvítí slunce a to není zrovna příjemná chvíle na vstávání. Vyzkoušejte večer k posteli nakrájený citron. Budete se ráno cítit podstatně lépe. Vůně citronu zvyšuje hladinu serotoninu v mozku.

Uvolňují se dutiny

Ucpaný nos není vůbec nic příjemného, alergie a to všeho působí problémy s dýcháním. A to může zabránit správnému spánku. Citron má přirozený antibakteriální účinek a pomáhá pročistit nosní dutiny.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button