CestováníZdraví

Co je saunový ceremoniál? Nebojte se ezo názvu a užijte si maximální relaxaci

Saunové ceremoniály činí z tradičního saunování mimořádný zážitek. Uvidíte saunové představení, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, a ještě lépe prohřejete vaše tělo. Možná jste v nedávné době navštívili saunu a překvapilo vás, že v určené časy zde nabízejí tzv. saunové ceremoniály. Možná jste neměli odvahu tam zavítat, protože to třeba zní až moc ezo? Není se třeba bát, příště rozhodně nevynechejte. Po přečtení dalšího řádků navíc budete přesně vědět, co očekávat.

Co si pod saunovým ceremoniálem představit?

Jedná se o 10 až 15minutové představení v sauně. Zkušený saunér za doprovodu hudby polévá kamna vodou, aby zvýšil vlhkost a teplotu v sauně. Používají se esenciální oleje, které jsou 100% přírodní a pečlivě vybrané podle typu ceremoniálu. Kromě toho saunový mistr rozviřuje vzduch ručníkem, aby se tělo lépe prohřálo. Je to skutečně náročné představení, které je pro saunéra opravdovým výkonem, ale pro vás to může být velmi neotřelý zážitek se zdravotními benefity.

Je takové saunování prospěšné?

Zvýšením vlhkosti a rozvířením vzduchu se tělo hlouběji prohřeje, použité éterické oleje stimulují nervový systém a jejich inhalace má řadu pozitivních účinků. Je to také jiný zážitek než „obyčejné“ saunování.

Jak si obřad správně užít?

  • Po zahájení obřadu nevstupujte do sauny, abyste nerušili ostatní.
  • Během obřadu můžete saunu kdykoli opustit.
  • Během ceremoniálu se obvykle prohříváme vsedě na prostěradle nebo zabaleni do něj.
  • Buďte prosím zticha a nerušte průběh obřadu. Pokud je však obřad vytvořen pro komunikaci, můžete mluvit podle pokynů saunéra.
  • Po obřadu je nutné nejprve navštívit sprchu a poté se zchladit v ochlazovacím bazénku nebo jezírku.

Jaké jsou typy saunovacích obřadů?

Obvykle se nabízí různé druhy saunovacích ceremoniálů, které následně zahrnují různé typy hudby i intenzitu saunování.

  • Relaxační – Tento druh obřadu je určen pro ty, kteří hledají klidné prostředí pro relaxaci. Během relaxačních ceremoniálů hraje pomalá hudba, světlo dotváří intimní atmosféru a saunér používá relaxační a uklidňující vůně. Při těchto ceremoniálech si můžete vychutnat nerušenou relaxaci. Během těchto ceremoniálů mohou být použity ledové nebo medové peelingy.
  • Dynamický – Ceremoniál, který je zaměřen na zábavu a relaxaci v poněkud rušnějším stylu. Dokážete si představit koncert rockové kapely nebo nejlepší epickou hudbu v sauně? Pokud ne, přijďte se podívat na dynamické ceremoniály. Za doprovodu svižné hudby, světelné show Volný – Tento ceremoniál je takový, jak je napsáno v jeho názvu. Možné je téměř vše. Saunový mistr volí typ ceremoniálu podle nálady nebo přání klientů. Pak už se jen ponoříte do příjemně stráveného času, ať už relaxací, improvizací nebo třeba diskusí na zajímavé téma.
  • Meditační – Tento obřad je opravdu specifický a je určen pro opravdové milovníky relaxace. Nehraje zde žádná hudba, nebo jen velmi tiché melodie v pozadí. Důraz je kladen na naprosté uvolnění. Při meditačním obřadu se používají relaxační nástroje, jako je tibetská mísa, koši, dešťové hole, tibetské činely a další. To vše spolu s meditačními vůněmi zajišťuje spokojenost pro každého, kdo chce během odpočinku skutečně sestoupit do hlubiny své duše.
  • Bylinkový – Typ relaxačního ceremoniálu, který vás zasvětí do tajů používání bylinných prvků v sauně. Zaměřuje se na zklidnění, získání síly a pozitivní energie. Čeká vás úžasná atmosféra s příjemnou hudbou, tlumeným světlem a jemnými, čistě přírodními vůněmi. Bylinný ceremoniál skrývá svou jedinečnost v originálním pojetí práce s bylinami, čerstvými nálevy, různými druhy exotických vůní nebo i kadidlem.

ZDROJ: https://en.wikipedia.org/wiki/Sauna
ZDROK obrázku: Autor/ka fotografie: Ron Lach : https://www.pexels.com/cs-cz/foto/muz-osoba-wellness-bez-tricka-9144526/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button