Zdraví

Noční návyky, kterých byste se měli vyvarovat

Některá pravidla by se měla dodržovat a správný přístup k vašemu nočnímu režimu k nim zkrátka patří. Samozřejmě, že občas uklouzneme a dáme si ve dvanáct nezdravou svačinku anebo se někde zdržíme na party. Jde o to, abychom se i přes tato uklouznutí vrátili zase ke zdravým návykům. Špatné noční chování ovlivňuje nejen naši psychiku, ale i naše celkové zdraví – a to máme jenom jedno. My vám dnes představíme noční návyky, které byste měli raději opustit a zároveň přidáme pár rad, jak se žít zdravě i ta noci. Doufáme, že vám článek bude užitečný.

Nemáte dostatek spánku

Bez spánku to prostě nepůjde. Důsledek jeho nedostatku je zejména zpomalený metabolismus, kterým můžeme docílit třeba nechtěného nabývání váhy. Spát se musí nejméně osm hodin a na kutě byste se měli odebírat v rozumnou dobu

Večerní přejídání

Když se navečer přeplníte těžkým a tučným jídlem, tak si zaděláváte na žaludeční potíže. Kromě častých průjmů vás může překvapit i pálící žáha anebo nepříjemné nadýmání. Večer si dejte raději něco lehkého a výživného. Bude se vám i lépe spát.

Chodíte do postele hned po večeři

Po jídle byste měli ještě chvíli zůstat čilý. Uložíte-li se do postele hned po večeři, začne se vám hromadit v těle více tukových buněk a navíc si podráždíte vaše trávení. Poslední jídlo byste si měli dopřát asi 1,5 před spaním.

Tučné jídlo k večeři

Ano, zase to jídlo. Tučným a smaženým jídlům byste se měli před spaním vyvarovat obzvlášť pečlivě. Kromě prázdných kalorií totiž budou dlouho sabotovat vaši snahu o kvalitní spánek. Právě spánek je velice důležitým aspektem pro naše zdraví. K večeři zkuste spíše něco grilovaného – je to mnohem zdravější.

Konzumace alkoholu a kávy

Pokud chcete zakončit svůj den, alkohol a káva nebudou dobrou volbou. Alkohol obsahuje před spaním příliš mnoho kalorií a po kávě se vám bude zase špatně usínat. Ani jedno není dobré pro vaše zdraví – před spaním si zkuste dát raději horké mléko anebo zelinový shake.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button