Krása a módaRady a tipyRecepty

Vyrobte si doma balzám na rty ze včelího vosku

V zimě, ale také v létě, kdy pálí sluníčko a rty se přirozeně víc vysušují a je potřeba je hydratovat a pečovat o ně. S pomocí balzámů na rty to jde velmi jednoduše. V obchodech najdete spoustu kousků, které se věnují různému typu rtů, pomáhají vysušeným, popraskaným, některé jsou vhodné pro zimní měsíce, jiné zase odolávají slunečním paprskům a mají v sobě UV ochranu.

Domácí výroba

V obchodech je spousta produktů, které obsahují různé chemické látky. Snažíte se jim v běžném životě vyhýbat? Pak doporučujeme balzám na rty jednoduše vyrobit! Při výrobě si užijete spoustu zábavy, ale také bude mít v sobě pečující složku, která jim pomůže ve skvělé hydrataci a zjemnění. Uklidňující balzám si zamiluje každý!

Včelí vosk je sám o sobě velmi pečující, takže se hodí pro všechny typy rtů. Můžete si jej vyrobit pro své vlastní potřeby, ale také je můžete vyrábět pro své přátelé, například jako skvělý dárek na narozeniny, Vánoce nebo třeba ke dni matek či dni dětí. Výroba je opravdu jednoduchá. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 85 g přírodního včelího vosku
  • 4 polévkové lžíce kokosového oleje
  • 2 čajové lžičky sladkého mandlového oleje
  • 12 kapek peprmintového oleje
  • Malé skleněné nádobky s víčky
  • Dekorativní štítky, mašličky, perličky a podobně (volitelná složka)

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív je důležité jít na nákup včelího vosku. Ten není dobré podcenit, vyhněte se obchodům a supermarketům. Mnohem lepší je koupit si včelí vosk od prodejců, kteří prodávají med. Například farmářské či zemědělské trhy jsou ideální, popřípadě pokud máte někoho, od koho odebíráte med, požádejte jej o včelí vosk. Můžete pořídit také perličky z včelího vosku, je s nimi snadnější manipulace.

Z velkého včelího vosku nařežte asi 85 gramů, to vám bude stačit na výrobu několika kousků.

Vezměte pomalý hrnec nebo klasický, dejte na sporák a při nízké teplotě míchejte, dokud se neroztaví. Jakmile je roztavený, přidejte kokosový a mandlový olej. Použijte kovovou lžíci a smíchejte všechny oleje dohromady.

Do takto připravené směsi přidejte kapky peprmintového oleje, znovu promíchejte a směs máte připravenou k plnění malých sklenic.

Ideální jsou miniaturní zavařovací sklenice, můžete je sbírat z různých pečených čajů a podobně. Lze je koupit také na internetu nebo v obchodech s domácími potřebami. Pokud mají sklenice na sobě štítky, odstraňte je s pomocí horké vody a mycího prostředku.

Do každé jedné malé skleničky opatrně nalijte roztavenou směs. Pro plnění doporučujeme používat kovovou lžičku. Je mnohem lepší používat kov než například dřevo. Můžete zkusit nalévat také s pomocí malého trychtýřku. Pozor však, směs začíná rychle tuhnout, takže si musíte pospíšit.

Nechejte včelí vosk pořádně zatuhnout. Mezitím se můžete soustředit na očištění sklenic od případných kapek vosku a na zdobení. Na víčka můžete nalepit mašličky, perličky či kus organzy, na přední stranu sklenice zase můžete nalepit ozdobný štítek s názvem včelí vosk. Fantazie se meze nekladou.

Po úplném zchlazení uzavřete jednotlivé malé skleničky a můžete používat, popřípadě je darovat svým blízkým a přátelům.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button