Krása a módaZdraví

Udělejte si posilovnu doma – zkuste tyto cviky!

Chcete pravidelně do svého životního stylu zakomponovat pohyb? Snažíte se chodit pěšky, ale moc to nejde. Chtělo by to cvičit pravidelně, bez možných vytáček a výmluv, že zrovna dneska to nejde, protože je venku škaredě, prší, nemáte čas a podobně. Chodit do posilovny nebo fitness centra pro vás tak úplně není? Jenže co tedy dělat?

Pravidelný pohyb pomáhá

Můžete samozřejmě sportovat venku, aktuálně začíná být teplo a vy můžete vyrazit na kolo, brusle, hrát tenis, plavat a podobně. Když však nemáte čas někam jít nebo je venku opravdu nevlídné počasí můžete cvičit doma. Možností je spousta, pusťte si svou oblíbenou muziku a tančete po pokoji, šlapejte na rotopedu a podobně.

Můžete si také najít několik cviků, které budete poctivě každý den procvičovat. A jaké cviky si tedy vybírat? Ideálně takové, které se zaměří na protažení a posilování celého těla. My vám přinášíme pár cviků, kterými se můžete inspirovat v rámci cesty za lepší postavou. Vyzkoušejte je i vy! Důležitá je pravidelnost. Vyhraďte si na cvičení půl hodinky denně (před odchodem do práce, večer u televize a podobně)

Cvik – nůžky

 

Kde funguje: na dolní část zad a hýždě

Vezměte si podložku na cvičení, lehněte si rovně na záda a položte ruce pod hýždě. Pomalu zvedejte obě nohy kolmo k podlaze, nekrčte v kolenou. Udržujte tělo rovné a zvedejte horní část trupu. Pomalu nohy přitahujte k tělu a držte asi třicet vteřin, poté vraťte zpátky do původní pozice. Celý cvik opakujte třikrát. Pro ulehčení můžete dát ruce za hlavu.

Cvik – práce s činkami

Kde funguje: záda, ramena a paže

Postupujte jako při cviku prkno, držte váhu svého těla na nohou a ramenou. Vezměte do ruky činku, přitahujte a zase vraťte zpět do původní pozice (podobně jako na fotografii). Proveďte sérii tří opakování a vyměňte ruce. Opakujte. Vydržte asi jednu minutu. Pokud na začátku nevydržíte celou dobu na špičkách, klekněte si na kolena.

Cvik – neviditelná židle

Kde funguje: posiluje zadek, dolní část zad, stehna

Stoupněte si rovně, nohy držte blízko u sebe a pravidelně dýchejte. Zvedněte ruce nahoru a vraťte zase zpátky. Pokrčte se v kolenou při výdechu (sezení na imaginární židli). Držte v této poloze asi patnáct až dvacet sekund, v závislosti na vaší fyzické kondici a vraťte se do původní pozice. Opakujte celkem třikrát.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button