Krása a módaZdraví

Vyrobte si vlastní zubní pastu!

Snaží se udržovat vaše zuby krásné bílé a čisté. Také pomáhá dechu, aby byl svěží a bez zbytečného zápachu. Krásný úsměv je devízou mnoha lidí, jak jej však dosáhnout?

Péče o dutinu ústní

Potřebujete ten správný zubní kartáček a správnou zubní pastu. Bez nich to prostě a jednoduše nejde. Jak však takovou zubní pastu správně vybírat? Dnes na trhu najdete nejrůznější druhy. Jedna se stará o dásně, posiluje je, jiná zase pomáhá podporovat lesk a pevnost zubů. V mnohých jsou dnes látky, které pomáhají bělení zubů.

Zkoušeli jste však domácí zubní pasty? Ty si můžete vyrobit doma, jednoduše z několika ingrediencí, které jsou přírodní a bez zbytečných chemických látek. Jednoduše je pak nanesete na zuby, vyčistíte a je hotovo! Jenže, jaké ingredience budete potřebovat? A co všechno vašim zubům poskytují?

Co vše do zubní pasty patří?

Jedlá soda – má dlouhou historii jako čistič zubů. Je abrazivní, ale zároveň měkký, ve vodě rozpustný minerál. Často je mírnější než mnoho komerčních zubních past, které využíváte. Jedlá soda bojuje velmi účinně také s plakem na zubech, zabíjí bakterie, které způsobují zánět dásní.

Kokosový olej – může se to zdát velmi nepravděpodobné, ale jde o skvělou pomoc při čištění zubů. Jde o přírodní antibakteriální přípravek, který je skvělý pro odstranění bakterií z úst. Podporují celkové zdraví ústní dutiny.

Mátový olej – nemá žádné extra příznivé účinky na zdraví, ale zubní pasta díky nim bude chladná, má osvěžující chuť a podporuje čerstvý dech. Množství mátového oleje si přizpůsobte podle vlastní chuti.

Stévie – působí jako antibakteriální látka, která pomáhá.

Jde o velmi jednoduchý recept, díky kterému připravíte zubní pastu během pár minut. Následně můžete začít čistit zuby tímto domácím produktem. Jde o abrazivní zubní pastu a většinou se nedoporučuje pro citlivé zuby. Jak si tuto pastu vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • ½ šálku jedlé sody
  • ½ šálku kokosového oleje
  • 30 – 40 kapek mátového oleje
  • 1 balení stévia prášku

Jak postupovat:

Pokud je kokosový olej tuhý, pak jej dejte do mikrovlnné trouby na několik sekund, dokud nebude mít tekutou formu. Všechny další ingredience dejte do misky, přidejte tekutý kokosový olej a velmi pečlivě smíchejte. Následně přeneste do sklenice či misky, kterou budete moci uzavřít vzduchotěsným víkem. Uložte jí na temné a chladnější místo, ale nemusíte do lednice. Takto vám vydrží až šest měsíců.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button