DárkyKrása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit nekonečný šátek?

Šátky a šály jsou nejen praktické, ale také velmi hezky doplní mnoho outfitů. Přemýšlíte, že si nějaký pořídíte? Nemusíte běžet do obchodu, stačí pomocí několika stehů vytvořit šátek, který se vám bude líbit a bude moderní. Co k tomu budete potřebovat?

Materiály:

  • Jehla, špendlíky
  • Nůžky
  • Šicí stroj (nemusí nutně být)
  • Látku, ze které chcete vyrobit šátek
  • Nit

Pro výrobu můžete použít jakoukoliv látku, my doporučujeme lehký úplet. Látka tak nebude drahá a celý šátek vás vyjde na pár korun. Máte-li doma starší sukni, závěs nebo cokoliv jiného, z čeho byste mohli vyrobit krásný šál, můžete to využít!

Krok 1:

Chcete-li vyrobit nekonečný šál, pak budete potřebovat ¾ z metrového textilu. Chcete-li, můžete si připravit šál delší nebo kratší, podle vaší potřeby. Přeložte látku na polovinu a pěkně boky spojte špendlíky. Díky tomu bude nekonečný šátek pestrý po obou stranách a můžete jej okolo krku různě obtáčet.

Krok 2:

Nyní protáhněte ruku skrz vytvořený tunel a obraťte na druhý konec, tak abyste šátek mohli po celé délce prošít a spoje nebyly vidět. Sešijte pomocí šicího stroje nebo jehly a nitě. Nyní protáhněte šál zpátky na správnou stranu, tak jak jej budete nosit.

Krok 3:

Nyní přichází čas na spojení. Doporučujeme zavřít otvor neviditelným (slepým) stehem. Jde o steh, který je vidět jen z rubové strany oblečení. Najdete jej jak na šicím stroji (kde má patku), tak s jeho pomocí můžete šít i ručně. Slepý steh začíná jehlou uvnitř švu, vytáhnete jehlu rovně ven a pak vrátíte napříč.

Krok 4:

Máte-li došito, pak už stačí jen šátek omotat okolo krku a směle vyrazit ven. Můžete tak vytvořit dárky pro své nejbližší, ať už na narozeniny či jen tak. Variant je opravdu mnoho!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button