Krása a módaRady a tipyZdraví

Skořice má mnohem více použití, než tušíte. Pomůže třeba i proti bolesti

Skořici většina z nás zná jako aromatické koření, které se hodí na přípravu celé řady sladkých receptů. Mnoho z nás miluje skořicové šneky nebo nedá dopustit na čokoládový dort okořeněný špetkou skořice. A co teprve horké cappuccino zasypané obláčkem skořice? Všechno to jsou výborné věci a určitě se vám všem už sbíhají sliny. Jenže skořice ani zdaleka nepatří jen do jídla a je škoda, že tak málo využíváme jejích dalších skvělých účinků. Zjistěte, jak může skořice pomoci i vám a inspirujte se k tomu, jak se dá řada problémů řešit přírodní cestou.

Bolesti zad

Trápí vás ztuhlost nebo bolesti zad, krční páteře nebo beder? V dnešní době to není bohužel nic neobvyklého. Jenže neustále se dopovat přípravky proti bolesti nám zase může udělat pěknou paseku v zažívání. Naštěstí existuje přírodní způsob jak bolest zmírnit. Budete potřebovat pouze ručník namočený v horké vodě a několik tyčinek skořice. Do ručníku zabalte skořici a přiložte jej na bolavé místo. Jakmile začne ručník chládnout, znovu jej namočte do horké vody. Skořice má skvělé aromaterapeutické účinky a pomáhá také uvolňovat teplo. Bolest by měla polevit a vy se budete cítit o mnoho lépe.

Bodnutí hmyzu

Blíží se jaro a s tím souvisí i návrat otravného hmyzu. Všichni víme, jak takové hmyzí bodnutí dokáže svědit či otékat. Naštěstí máte doma určitě skořici, která dokáže tyto nepříjemné projevy zmírnit.Jednoduše smíchejte špetku skořice s troškou medu a neneste tuto směs na postižené místo. Brzy ucítíte úlevu a uvidíte zmenšení otoku i zarudnutí.

Problémy s trávením

Nepříjemné nadýmání, bolesti břicha nebo zácpa? To vše vás může snadno potkat, stačí trocha stresu nebi nevhodné jídlo. Jenže takové potíže si během normálního pracovního dne nemůžete dovolit. Rychlé a účinné řešení nabízí skořice. Přidejte ji do jídla a nebo cucejte kousek skořice v ústech. Skořice obsahuje látky, které pomáhají obnovit rovnováhu trávicího systému a ulevit od nepříjemných potíží.

Pryč s mravenci

Bojujete také s těmito nezvanými návštěvníky, kteří zcela bez ptaní osídlí vaše skříně? Vyhnat se ven většinou není snadné a pokud nejste důslední, velice rádi se zase vrací. Bohužel pro ně, skořice jim zrovna nevoní. Pokud je máte ve skříni, dejte dovnitř několik tyčinek skořice a nechte mravence v klidu sbalit saky paky a odejít. Buďte si jistí, že vracet se zpátky určitě chtít nebudou. Abyste zabránili vniknutí tohoto malého hmyzu do vašeho domu či bytu, můžete skořicí posypat prahy, dveřní rámy a okenní parapety. Mravenci se k těmto místům ani nepřiblíží.

Plnější rty

Skořice se hodí i pro získání plnějších rtů. Doporučuje se smíchat špetku skořice s vodou a aplikovat ji na nenalíčené rty. Nechte působit několik minut a poté smyjte. Skořice způsobí, že rty nejen malinko získají na barvě, ale také budou působit opticky větší a plnější. Pak stačí už nanést jen svou oblíbenou rtěnku a vyrazit do ulic sklízet zasloužené komplimenty.

Pro lepší paměť

Skořice si umí poradit i se slábnoucí pamětí. Dopřejte si aromaterapii s pomocí skořicového esenciálního oleje nebo svoji oblíbenou kávu doplňte špetkou skořice. Toto koření umí rozproudit krev a podpořit činnost mozku. Budete se lépe soustředit a přijaté informace snadněji uložíte ve své hlavě. Nebudete také tolik ospalí a lépe se vám bude studovat nebo pracovat.

Už žádní pupínky

Trpíte drobnými nedostatky pleti, které vám ztrpčují život? Zbavte se jich pomocí skořice. Ta se pyšní protizánětlivými účinky a zabraňuje množení bakterií. Vyzkoušejte skořicovou peelingovou masku, se kterou odstraníte z pleti nečistoty a maz a zabráníte vzniku dalších pupínků.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button