Rady a tipyZdraví

VIDEO: Nakrájejte si meloun tak, aby vám netekla šťáva i po bradě

Meloun udržuje hydrataci a napomáhá organismus očistit od všech škodlivých toxinů. Snadno tak můžeme říci, že nejraději ho konzumujeme nakrájený na srpky, ale nemáme rádi, když nám teče šťáva i po bradě. Takový styl krájení způsobí také hodně nepořádku na kuchyňské lince. Z melounu můžete nakrájet ovocné kostky a napíchat na špejle, ale v závěru vás to však hodně zdrží a dřevěné špejle nejsou pro děti tím pravým. Meloun se svým vysokým obsahem vody všude teče a přiláká na verandu nebo tam, kde meloun krájíte, i další nezvané hosty – mravence, mouchy, vosy a další hmyz.

V tomto článku si ukážeme jednoduchou metodu, která je správná a zabraňuje jakýmkoliv zaschlým nečistotám, protože z melounu nevyteče skoro žádná šťáva. Meloun řádně omyjte, protože i přes jeho slupku, můžete do plodu zanést špínu.

Rozřízněte meloun na polovinu a otočte ho na prkénko dužninou dolů. Nakrájejte ho rovně na zhruba 7 kusů stejné tloušťky, poté meloun otočte o 90 stupňů ve směru hodinových ručiček a znovu nařežte. Vznikne vám efektní mřížka. Opakujte stejný postup na druhé polovině melounu. Kousky melounu naservírujte na talíř a užívejte si jejich lahodnou chuť společně s přáteli..

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button