Dům a zahradaRady a tipy

Co o vás prozradí vaše bydlení? Volba barev nebo dekorací hodně říká o vaší povaze

Když přijdete k někomu na návštěvu, určitě si ihned všimnete specifického stylu, vůně, dekorací apod. Všechny tyto věci o majiteli bytu dost prozradí. Stejně tak to samozřejmě platí i u vašeho bydlení. To, jak bydlíte a čím se oklopujete, o vás hodně řekne a možná to odhalí i věci, které jste sami netušili. Zjistěte, jak působí vaše bydlení na ostatní a co říká také o vašem charakteru.

Všude otevřeno

V dnešní době je typické mít kuchyň propojenou s obývacím pokojem. Pokud toto uspořádání preferujete i vy, dáváte tím každému najevo, že jste společenská povaha, která se nerada odděluje od ostatních a rádi vítáte ve svém domě návštěvy. Jestliže máte místnosti propojené, jste otevření novým kontaktům. Pokud za sebou zavíráte dveře a preferujete menší oddělené prostory, dáváte tím najevo určitou samotářskou povahu a snahu udržet si od ostatních jasné hranice.

Stelete si postel?

Pokud ráno vstanete a ustelete si postel, nejspíš jste pracovitý a svědomitý člověk, který má rád ve všem pořádek a nikdy nechodí pozdě, ani nezapomíná na své povinnosti. Lidé, kteří jsou kreativnější a nechtějí jasný denní plán, si postele tak často nestelou.

Jaké jsou vaše oblíbené barvy?

Máte dům plný barev a vzorů? Nebo je vám příjemněji v domě, který je laděn spíše do neutrálních odstínů? Právě volba barev mnoho prozradí o vaší osobnosti. Jestliže preferujete tlumenější odstíny, jste spíše člověk, který nechce vyčnívat či provokovat a snažíte se naopak o harmonii ve všech aspektech svého života. Nemáte rádi konflikty a všechny potenciální třecí plochy se snažíte rychle odstraňovat.

Bordeláři tíhnou k minulosti

Jestliže si ve skříních moc neuklízíte, pak nejste nutně jen nepořádný člověk, ale máte v povaze také tíhnout k minulosti a často vás přepadají nostalgické nálady. Rádi vzpomínáte, což nemusí být vždy pozitivní záležitost. Máte tendenci hromadit doma věci, což vás může zbytečně držet v minulosti a neumožňuje vám to pohnout se dopředu.

Uklizené poličky

Jsou dva typy lidí – ti, kteří na lince hromadí neumyté nádobí, dokud se tam nedá hnout, anebo ti, kteří vše ihned uklízí na své místo. Podobně to pak platí i co se týče poliček, skříní apod. Pokud spíše rádi uklízíte a vadí vám nepořádek, pravděpodobně máte estetické cítění a neradi se obklopujete chaosem a zmatkem. Záleží vám totiž na tom, jak vaše bydlení vypadá, a to bez ohledu na to, zda se k vám zrovna chystá návštěva nebo ne.

Rozličné dekorace

Pokud svoje dekorace a sbírkové předměty střádáte roky a byt neustále obměňujete, máte originální mysl. Jestliže ale preferujete ladit byt do jednoho stylu, originalita pro vás není tak důležitou hodnotou.

Uklizený stůl ukazuje na spolehlivost

Nejde o to, zda jste bordelář nebo ne. Někteří lidé mají rádi uklizený stůl, i když ve skříni mají hotovu spoušť. Pokud je stůl vaší svatyní, která vždy musí být uklizená a uspořádaná, pak jste spolehlivým člověkem, kterému se dá důvěřovat. Máte svůj život uspořádaný a stejně budete přistupovat i k životům dalších lidí.

Barevné dveře lákají k návštěvě

Pokud vám nestačí mít dveře přírodní nebo natřené černou či bílou barvou, ale upozorňujete na ně nějakým výraznějším odstínem, pak jste bezpochyby společenským člověkem, otevřeným novým příležitostem a novým seznámením.

Milovníci retro stylu

Máte rádi retro? Pak budete nejspíš velmi chytrý člověk, který má přehled, o všechno se zajímá a dokáže se poučit ze svých chyb v minulosti. Zajímáte se o historii, jinak by vám retro nic neříkalo, ale zároveň dobře víte, co je hezké a má nějakou cenu. Orientujete se tedy nejen ve světě, ale i v módě, stylu a umění.

Prostor pod postelí

Pokud pod postelí často uklízíte, může to ukazovat na to, že jste velmi opatrní až úzkostliví. Možná věříte i na to, že by se pod postelí mohli ukrývat nějakcí bubáci, a tak je pro vás pohodlnější mít přehled o tom, co pod postelí je a nedávat prostor nějakým spekulacím. Zkuste se trochu víc uvolnit a nesoustřeďte se tolik na negativní aspekty věcí, pomůže vám to.

Bez skříní

Pokud neradi ukládáte oblečení do skříní a daleko lépe vám vyhovují otevřené věšáky, hlásáte do světa, že jste milovník módy a oblékání. Díky tomuto uspořádání máte možnost se na své oblečení dívat a dáváte tím najevo, že k němu máte hlubší vztah. Vybíráte si velmi pečlivě, co si vezmete na sebe, a k tomu se lépe hodí otevřené stojany, kde máte přehled a můžete snadněji kombinovat.

ZDROJ: https://www.rd.com/list/house-personality/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button