Dům a zahradaRady a tipy

Nádherná lepenková dekorace na zeď

Ne každý je rodilý umělec a může si po bytě rozvěsit svoje skvostné výtvory. Naštěstí existují techniky, s jejichž pomocí vytvoří mistrovské dílo i ten největší antitalent. I když vy žádné béčko ve výtvarných aktivitách určitě nejste, možná by se i vám mohl hodit nápad na jednoduchou a zároveň moc pěknou dekoraci na zeď.

Co budeme potřebovat?

Připravte si lepenku (třeba krabici obětovanou k rozstříhání), kousky látek, tužku, pravítko, nůžky, lepidlo a oboustrannou lepicí pásku.

Jak na to?

Na lepenku si tužkou nakreslete zvolené písmeno a vystřihněte ho (vzhledem k tomu, že to může jít dost ztuha, stojí za úvahu vyříznutí písmena pomocí nožíku).

Lepenkovou šablonu položte na rubovou stranu látky, do které písmeno „zabalíte“ (látka by tedy měla být o něco větší než kartonová předloha), na látku si podle lepenkové šablony načrtněte tvar písmena.

Látkové písmeno vystřihněte, ale pozor, nestříhejte podél načrtnuté čáry: látková šablona by měla o tři centimetry přesahovat, aby bylo možné přilepit okraj látky k zadní straně lepenkového písmena.

Polepte lepenkové písmeno látkou a až bude lepidlo pěkně zaschlé, můžete lípnout hotové písmeno na zeď oboustrannou lepicí páskou.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button