Dům a zahradaRady a tipy

Vhodná dekorace dá vašemu bytu to pravé kouzlo

Právě jste dokončili zařizování či renovaci vašeho domova, ale stále máte pocit, jako by tomu ještě něco chybělo. Nabízí se jednoduché řešení – obohaťte jej vhodnými doplňky. Ty dokážou váš domov zútulnit bez větších stavebních úprav či nákladných investic. Vzhledem k tomu, že je vybíráme tak, aby byly v souladu s naší osobností, dávají nám pocit útulnosti a pohody. Je vhodné vybírat také se zřetelem na interiér, do kterého by měly „zapadnout“ a nebyly jen rušivým elementem.

V nabídce stylových dekorací je celá řada doplňků z různých materiálů. Volit můžete z široké nabídky dekorací či dekoračních tapet na zeď, různých druhů osvětlení, proutěných i dřevěných dekoračních mís a misek, netradičních tvarů květináčů a řady dalších.

Pamatujte, že …

Chcete-li jako dekoraci použít obraz (může to být malba, fototapeta, plakát, koláž nebo klidně stará mapa), umístěte jej tak, aby jeho střed byl ve výši vašich očí (stejným pravidlem se řídí i muzea a galerie). Stěna, na kterou jej dáváte, by měla být jednobarevná.

Porcelán, suvenýry, plastiky, proutěné či kovové předměty umístěte tak, aby na ně bylo dobře vidět, stály na vhodném povrchu a před vhodným pozadím. Pamatujte, že velké předměty nepatří na malý nábytek. Pokud vytváříte skupinky, měly by být sestaveny z předmětů stejného charakteru.

Rostliny jsou také důležitou dekorací, která přináší do prostoru kousek přírody. Do malých místností je vhodné aranžovat jednotlivé rostliny či menší počet. Naopak velkým místnostem neuškodí seskupení více druhů v jedné větší nádobě. Velkou roli hraje také květináč, jež podtrhuje krásu rostliny, ale neměl by na sebe strhávat, díky svému provedení, pozornost. Dekor, materiál i barvu slaďte s dalším zařízením místnosti.

Při úpravě místnosti si vyberte její „hvězdu“ (ohnisko zájmu). Může to být právě obraz či nějaká dřevěná dekorace. Všechny další předměty jsou druhořadé. Dejte pozor, abyste nevytvářeli více středobodů. Mohli byste způsobit vizuální chaos.

Místnosti nemusí být zaplněné spoustou nábytku a dekorací, měly by být vzdušné. Tím je také opticky zvětšíte, pokud jsou menší rozlohy. Pokud to lze, raději volte menší, ale kvalitnější nábytek i dekorace.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button