DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrob si sám – domácí výroba glycerinového mýdla

Děti jistě ocení glycerinové mýdlo s hračkou uvnitř. Kromě vlastního využití můžete mýdlo vyrobit jako dárek pro své kamarády, kolegy v práci nebo rodinu. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Mýdlová hmota (pro výrobu glycerinového mýdla)
  • Voskový papír
  • 1 až 2 lžíce kokosového oleje
  • Krabičku nebo formičku
  • Hračku

Jak postupovat:

Vezměte mýdlovou hmotu z glycerinu a odkrojte z ní kus, který následně nakrájejte na menší kousíčky. Použijte tolik glycerinové hmoty, kolik budete tvořit mýdel. Záleží, jak jsou mýdla velká.

Dejte do hrnce s dvojitým dnem, popřípadě vytvořte vodní lázeň a v ní jednotlivé glycerinové kousky roztavte. Pečlivě míchejte, aby se hmota nespálila. Plamen by neměl být moc silný.

Mezitím si připravte krabičky nebo formičky na mýdla. Vyložte je pečícím nebo voskovým papírem. Papír by měl přečnívat přes krabičku nebo formičku, aby šlo mýdlo lépe vytáhnout. Papír je dobré potřít také tenkou vrstvou kokosového oleje, který pomůže po ztuhnutí lépe odstranit vzniklé mýdlo.

Roztavenou glycerinovou hmotu nalijte do poloviny krabičky nebo formičky a nechejte asi dvě minuty tuhnout. Hrnec s hmotou dejte zpátky do vodní lázně, aby směs neztuhla. Po těchto dvou minutách přidejte hračky (nejlépe silikonové nebo plastové).

Nechejte hračky v glycerinu několik minut ztuhnout a mezitím opět míchejte a hlídejte glycerinovou hmotu, aby se nespálila.

Zbytek roztavené glycerinové hmoty nalijte přes hračky. Dejte pozor, ať nepřelijete, glycerinová hmota musí být po okraj krabičky nebo formičky. Nechejte tak asi deset až patnáct minut ustát a následně přemístěte na chladné místo, kde mýdla tuhnou.

Jakmile je vše hotovo a mýdlo dostatečně tuhé, pečlivě sundejte voskový papír a mýdlo zabalte do nového kousku voskového papíru. Následně mýdlo můžete zabalit do barevného papíru a uložit do krabičky, pokud jde o dárek.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button