Rady a tipyZdraví

5 chyb, které děláme ve sprše každý den

Možná se vám to zdá nesmyslné, ale skutečně existují určitá pravidla, která rozhodují o tom, zda jste správně omyli svou pokožku anebo ne. Ten, kdo si chce svou kůži zachovat pevnou a mladou by se měl zkrátka některých věcí vyvarovat. Právě proto jsme pro vás my v Nápadovu dnes připravili seznam nejčastějších chyb při sprchování a samozřejmě i jejich důsledky. Přejeme vám příjemné počtení a doufáme, že to pro vás nebude ledová sprcha!

Příliš horká voda

Příliš horká voda činí vaši kůži hrubou a šupinatou. Při mytí v takové vodě se z vaší pokožky odplaví příliš mnoho tuku a z toho důvodu se naopak zvyšuje průtok vaší krve… a vám se pak v důsledku tvoří např. ekzém, záněty anebo nepříjemně drsná pokožka.

Myjeme se příliš dlouho

Stejně tak, jako dlouhé sprchování horkou vodou, může i zdlouhavé sprchování vaši pokožku nepříjemně vysušovat. Pamatujte na to, že optimální čas strávený ve sprše je do deseti minut – více opravdu není potřeba.

Příliš mnoho pěny a pěnových gelů

Čím více pěny, tím více oleje. Olejem z gelů a různých šampónů si ale poškozujete svou vlastní přirozenou vrstvu oleje, kterou máte a to pak vede ve výsledku k drsné a suché pokožce. Navíc nejsou-li vám přímo předepsány antibakteriální mýdla, nemusíte se jimi sprchovat každý den…

Používání staré a mokré žínky

Mokré žínky jsou ideálním prostředím pro různé bakterie a plísně, proto bychom ji měli měnit minimálně jednou za měsíc. Na její sušení nezapomeňte použít froté ručník!

Přílišná verva u sušení

Nesušte vaši pokožku příliš zuřivě! Nejlepším řešením bude pomalé otírání měkkým ručním a následné namazání krémem. Násilním sušením si akorát poškodíte pokožku!

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button