Rady a tipy

Zázrak jménem ocet: Nedocenitelný pomocník v domácnosti (2. díl)

Všechna uvedená využití si můžete prohlédnout i níže ve videu.

1. Ucpané umyvadlo nebo dřez

Pro uvolnění ucpaného umyvadla či kuchyňského dřezu: do odtoku nasypte 1/2 hrnku jedlé sody a potom 1/2 hrnku octu. Nechte vypěnit a umyvadlo nebo dřez opláchněte horkou vodou.

2. Stopy po nálepkách na různých površích

Pokud vám zůstaly stopy po cenovkách nebo štítcích, pomůže vám od nich ocet. Nalijte ocet do rozprašovače, nastříkejte na potřebné místo, nechte chvíli působit a potom utřete čistým hadrem.

3. Zápach z odpadkového koše

Je z vašeho odpadkového koše cítit zápach, i když jste vynesli do popelnice jeho obsah? Pomůže vám proti němu jednoduchý trik. Vezměte kousek chleba (obyčejného nebo toastového), nalijte na něj trochu octu a nechte vsáknout. Chléb položte na dno koše a koš zavřete. Nechte působit přes noc. Ráno už zápach nebude cítit.

4. Čistící prostředek do domácnosti

Nemusíte mít chemické čistící prostředky, za které vyhodíte nemalé peníze. Nalijte do nádoby s rozprašovačem trochu octa, pár kapek saponátu (např. Jaru) a zbytek dolijte vodou. Protřepejte a můžete používat na uklízení kuchyně či koupelny.

5. Past na otravný hmyz

Jednoduchou past na poletující hmyz si vyrobíte velmi jednoduše. Do sklenice nalijte ocet a zakryjte ji potravinovou folií. Do folie udělejte nožem několik dírek.

6. Rychlé žehlení bez žehlení

Pokud máte oblečení se záhyby a nechcete kvůli jednomu tričku vyndávat žehličku, použijte tento trik. Oblečení si pověste na ramínko a postříkejte ho (mírně) roztokem z octa. Roztok si připravte do nádoby s rozprašovačem tak, že smícháte 1 díl octu a 3 díly vody. Nechte několik minut působit, oblečení pak bude bez záhybů.

7. Kočky nebudou skákat na gauč

Máte domácího kočičího mazlíčka, který neustále skáče na gauč nebo křeslo, i když to má zakázané? Kočky nesnášejí octový zápach, proto křeslo postříkejte trochou octu.

8. Řezané květiny vydrží déle

Přidejte do vázy s vodou na řezané květiny pár kapek jablečného octa. Květiny vydrží déle krásné.

9. Leštění skleněných povrchů

Do litrové nádoby s rozprašovačem dejte 2 polévkové lžíce octu a zbytek dolijte vodou. Tuto směs můžete použít na leštění brýlí, oken nebo třeba stolů se skleněnou deskou.

10. Připálené zbytky jídla

Zůstaly vám na pánvi připálené zbytky jídla, které nejdou vyčistit? Nalijte na pánev hrnek vody a půl hrnku octu. Pánev dejte na plamen, nechte směs asi 5 minut vařit a poté odstavte. Žádné připálené zbytky nezůstanou. Doporučujeme při tomto postupu neodcházet od pánve, která je na plameni.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button