NezařazenéRady a tipy

Jak si vyrobit ovesný šampon pro psy?

Také přemýšlíte nad tím, čím okoupete svého psa? V obchodech je spousta šamponů, ale vy máte raději přírodní věci? Jenže nemůžete svého pejska umývat klasickými šampony, které jsou určené pro lidi. Může to mít neblahý vliv na jejich pokožku. Domácí ovesný šampon můžete pro své pejsky vyrobit! Je to velmi jednoduché!

Psí koupání

Existuje spousta komerčních výrobků, které vašemu pejskovi mohou pomoci. Odstraňují blechy, chrání jejich srst, odstraní nečistoty, napomáhají hydrataci psí pokožky a podobně. Nicméně také domácí šampony pro psy mohou mít podobné účinky. My jsme se zaměřili na dobře známý ovesný šampon.

Ten je k psí pokožce a srsti šetrný, doporučuje se pro psy, kteří mají citlivou pokožku, suchou kůži a alergii. Výrobky z ovesných vloček jsou poměrně běžné, jednoduše je vyrobíte doma, stojí málo peněz a skvěle pomáhají. Z ovesných vloček můžete vyrábět produkty nejen pro lidi, ale také pro své čtyřnohé mazlíčky. Vyzkoušejte tento šampon!

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek nevařených ovesných vloček (ne instantní)
  • Větvičky rozmarýnu
  • 1/3 šálku jedlé sody
  • 4 šálky vody

Jak postupovat:

Do vody přidejte větvičky rozmarýnu, dejte do hrnce a na nízké teplotě nechejte asi patnáct minut. Cílem je z rozmarýnu získat olej, protože ten umí zvlhčit pokožku a udržuje jí hydratovanou. Směs odstavte a vytáhněte rozmarýnové větvičky. Velmi příjemně voní!

Do mixéru dejte oves a zapněte. Musíte získat jemnou hmotu, něco podobného jako mouka. Opravdu to vyžaduje jemné a dlouhé mixování.

Přidejte k rozemletým ovesným vločkám jedlou sodu a smíchejte.

Nechejte mixér běžet na nízké otáčky a pomaličku přilévejte rozmarýnovou vodu. Je důležité, aby se pečlivě promíchala s rozemletými ovesnými vločkami a jedlou sodou. Jakmile vše přidáte, nechejte ještě chvíli promíchávat.

Jakmile máte hotovo, vezměte směs a přelijte jí do skleněné nádoby. Směs můžete používat do tří dnů od výroby. Čím dřív jí použijete, tím pro vás lépe.

Při koupání vašeho zvířecího mazlíčka jej namočte a aplikujte tento šampon podobně jako komerční přípravky. Nic na tom není. Pořádně napěňte, odstraňte nečistoty a poté svého pejska pořádně opláchněte a vysušte. Je to velmi jednoduché!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button