Rady a tipyZdraví

Po holení jen krásná a hladká pokožka. Pupínky nemají šanci

Téměř každá žena se dnes holí. A u nohou nebo podpaždí to zpravidla nekončí. Mnoho žen se zbavuje chloupků i na předloktí nebo v oblasti bikin. Holíme se proto, abychom měly krásnou a hladkou pokožku, ale výsledek nás někdy nemile překvapí. Často totiž dochází k zarudnutí a podráždění, které může být doprovázeno i vznikem drobných pupínků. Namísto hezké hladké pokožky vás čeká více starostí s řešením nevzhledných následků.

Proto jsme pro vás připravili několik tipů jak takovým problémům zamezit a mít vysněnou hladkou pokožku. Kromě klasického holení navíc můžete vyzkoušet i alternativní metody, které sice vyjdou dráž, ale zase vydrží o to déle, a mnohdy mohou mít i lepší výsledky z dlouhodobého hlediska. Pokud se vám tedy nedaří dosáhnout při holení optimálních výsledků, je možná načase porozhlédnout se po jiném řešení.

Proč pupínky vznikají?

Důvodem je to, že při holení žiletkou je pokožka vystavena velkému tlaku a dochází k podráždění. Zejména citlivá místa na pokožce, typicky podpaždí nebo třísla, mohou reagovat velice silně, třeba právě vznikem nevzhledných pupínků, svěděním a začervenáním. Existuje však i celá řada dalších důvodů, které nelze vyloučit. Může to být třeba užití nevhodných přípravků před a po holení, přecitlivělá pokožka, tupý břit holítka nebo alergie na některý použitý kosmetický přípravek. To vše se na kvalitě holení i výsledném efektu projeví, takže se ujistěte, že v tom neděláte chybu.

Správný postup

Pokud se chcete nepříjemným následkům vyhnout, je nutné postupovat při holení správně. Doporučený postup zahrnuje například to, že byste se před holením měly ideálně několik minut koupat v teplé vodě. Ta totiž způsobí to, že chloupky změknou a pokožka bude poddajnější. Holení půjde snáze a bez podráždění. Při holení je vždy nutné používat krém nebo gel na holení. Nepůjčujte si ten od partnera, ale pořiďte si specializovaný produkt na ženské holení. Většinou obsahuje také podpůrné látky, které o pokožku pečují a chrání ji před podrážděním. Buďte opatrní, pokud přípravek aplikujete v blízkosti svých ženských partií.

Chcete-li se zcela vyhnout podráždění, doporučuje se holit se po směru růstu chloupků. Musíte se ale smířit s tím, že takové oholení nikdy nebude zcela dokonalé. Chloupky také budou rychleji dorůstat. Záleží tedy, co je vaší prioritou.

Holení by mělo ideálně probíhat večer, protože čerstvě oholená pokožka je velmi citlivá. Pokud se například hned po holení obléknete nebo nanesete na pokožku další přípravky, riziko vzniku podráždění a pupínků prudce vzroste. Holte se tedy večer, aby jste takovému efektu zamezila. Přes noc se navíc může kůže snadno zregenerovat a ráno vás přivítá už jen hezká a hladká pokožka.

Vaše žiletka by měla být ostrá. Holítka, která se prodávají jako jednorázová, jsou skutečně primárně určena na jedno použití. Záleží samozřejmě, jak silné máte chloupky a jak často se holíte, ale po několika použitích je potřeba žiletku vyměnit, a to i z hygienických důvodů. Možná se vám žiletka nezdá opotřebovaná, ale vězte, že břitvy už jsou otupené. Břitva pak nedokáže uříznout chloupek dostatečně kvalitně a dochází tak k zarůstání chloupků.

Péče po holení

Nesmíte opomenout ani péči po holení. Je nutné ochránit ji krémem a dát jí nutnou výživu a hydrataci, aby se mohla rychle vzpamatovat z tohoto zásahu. Nezapomeňte si pokaždé oholenou pokožku namazat hydratačním krémem, který vám pokožku nejen hydratuje, ale také zklidňuje. Proti zarůstání chloupků pomáhá i masáž lufou nebo ručníkem. Dojde k prokrvení postižených částí, a pupínky nebo zarůstající chloupky už nebudou mít šanci. Vaše problémy by se měly rapidně zmírnit. Pokud i nadále s potížemi bojujete, je lepší zvážit jiné možnosti, v dnešní době je jich na výběr ohromná spousta.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button