Krása a módaRady a tipyZdraví

Bílé zuby – jak jich docílit s pomocí přírody?

Mnohdy to znamená koupit drahé produkty pro domácí bělení zubů, popřípadě zaplatit u zubaře a nechat si vybělit zuby tímto způsobem. A věřte, že to stojí mnohdy spoustu peněz.

Pozor, příroda volá

Zkusit můžete přírodní metody. Zubní kámen a plak bývá velkým strašákem pro mnoho jedinců a často se tak o zuby staráte. Jenže to jaksi nestačí, zuby budou stále zažloutlé. Je to vlivem jídla a zubního plaku. Vyzkoušejte sílu přírody. Těchto úžasných šest přírodních triků vám může pomoci. Jsou to levné metody, které jsou navíc také šetrné k vašim zubům.

Kůra z pomeranče

Zní to přinejmenším zvláštně? Možná maličko ano. Pomerančová kůra je ideální pro čištění zubní skloviny. Umí odstranit bakterie nebo také skvrny od kávy. Dáváte si dopoledne na svačinu pomeranč? Pak slupky hned nevyhazujte. Namísto toho je využijte a pár minut si s ní leštěte zuby. Na závěr stačí ústa vypláchnout vodou a je to.

Roztok s octem

Ano, dopředu už všichni vědí, že tato metoda bude asi nejméně chutnou ze všech. Jenže na druhou stranu je nutno říci, že jde o metodu nejúčinnější. Smíchejte dvě polévkové lžíce octa, jednu čajovou lžičku soli a jednu čajovou lžičku vody. Tento roztok používejte několik dní po sobě a vyplachujte s ní ústa.

Jedlá soda

Je zázrakem sama o sobě. Mnohdy pomáhá vyživovat pokožku, účastní se několika pleťových masek a s její pomocí upečete nadýchanou a měkký koláč. Nyní jí nově můžete použít také při bělení zubů, konkrétně pomáhá odstranit zubní plak. Smíchejte jednu čajovou lžičku jedlé sody se špetkou soli. Do této směsi namočte zubní kartáček a jemně s ní čistěte zuby.

Síla ovoce a zeleniny

Postačí vám rozmixovat rajče, několik jahod a pomeranč. Takto vyrobenou směs aplikujte na zuby a nechejte působit pět až šest minut. Následně vypláchněte ústa vodou. Kromě bělejších zubů získáte příjemný ovocný dech.

Domácí zubní pasta

Takovým malým pomocníkem je také domácí zubní pasta. Hrnek vody smíchejte s půlkou sáčku jedlé sody, jednou čajovou lžičkou gelu z aloe vera, čtyřmi lžícemi rostlinného glycerinu a jedné čajové lžičky citronové esence. Vše důkladně zamíchejte a máte hotovou zubní pastu. S ní si čistěte zuby.

Sezamová semínka

Stačí je jen žvýkat a z vašich zubů se odstraní zubní plak.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button