Krása a módaRady a tipy

Jaké jsou nejlepší ingredience pro váš typ pleti?

Pokud si chcete výběr usnadnit a zároveň nestrávit v drogerii hodiny přebíráním se produkty na poličkách, pak máme jednoduchý tip. Stačí ve složení hledat tyto ingredience. Každá se hodí na jiný typ pleti, takže si mezi nimi vyberete všichni. A vy si můžete být jistí, že volíte produkt, který udělá vaší pleti dobře a prospěje jí.

Kyselina glykolová

Pokud trpíte na akné, nebo máte jen mastnou kůži, pak vám glykolová kyselina udělá skutečně dobře. Tato kyselina dokáže redukovat přebytečný maz a také pleť příjemně vyhlazuje a rozjasňuje. Pomůže vám sjednotit tón pleti a dodat jí také dostatek hydratace.

Velkou výhodou je zejména to, že ačkoliv pleť zmatňuje, přesto ji nezbavuje její přirozené ochrany a udržuje ji v dobré kondici, aniž by byla vystavena riziku předčasného stárnutí.

Ceramidy

Pokud vás trápí suchá pleť, vrásky a pokožka náchylná k popraskání a přesušování, pak hledejte v seznamu ingrediencí ceramidy. Jsou to látky, které se přirozeně nachází na povrchu kůže a chrání ji před vysycháním. udržují pleť hydratovanou a svěží.

Někdy se ale v pleti ceramidů tvoří přirozeně jen málo a pleť je pak suchá a napjatá. Navíc je pak taková pleť velice snadno náchylná ke tvorbě vrásek a vy stárnete rychleji, než ukazuje vaše občanka.

Arnika

Máte-li pleť citlivou, náchylnou k zarudnutí, svědění, červeným žilkám nebo prostě dobře nesnášíte jen tak nějaký produkt, pak je skvělou volbou jakýkoliv krém s obsahem arniky. Arnika pokožku zklidňuje a regeneruje a zároveň působí velice citlivě, nemá agresivní vůni a svědčí i alergikům.

Dejte si jen pozor, že arnika by neměla přijít na popraskanou pleť. Nanášejte ji až tehdy, když je pleť zacelená a jde pouze o to urychlit proces hojení.

Pokud si také koupíte vyloženě přípravek se stoprocentním obsahem arniky, vždy jej před aplikací na pleť rozřeďte.

Vitamín E

V podstatě jakékoliv pleti udělá dobře vitamín E. Jedná se o vitamín, který je rozpustný v tucích, a proto se dá snadno aplikovat v rámci krémů na pleť. Je doporučovaný především pro své antioxidační schopnosti, což znamená, že pleť obnovuje, zbavuje nečistot a volných radikálů a navrací ji mladost a svěžest.

Vitamín E se rozhodně vyplatí přijímat i v rámci stravy, jelikož je důležitý i pro celkovou rovnováhu organismu a pro zdraví nejen kůže, al i vlasů a nehtů. Je to jeden z mála vitamínů, který skutečně prospívá přímo vaší kráse. Zvolit můžete i různé doplňky stravy, které vitamín E obsahují.

Příště už tedy budete vědět, po čem v drogerii sáhnout. Vyhledat si na obalu názvy několika ingrediencí rozhodně nebude tak složíte. A můžete si být jistí, že jste skutečně vybrali ten správný produkt, který vašemu typu sedne a bude mu prospívat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button