Dům a zahradaRady a tipy

Rostliny, které vám domů přinesou dobrou náladu a pohodu

Je jasné, že prostředí, ve kterém žijeme, nás mimořádně ovlivňuje. Určuje to, jak se cítíme, a podporuje nebo utlumuje některé naše povahové rysy. Skvělým doplňkem každé domácnosti jsou bezpochyby rostliny, které dodávají domovu duši a život. Ale věděli jste, že není nepodstatné, jaké druhy rostlin zvolíte?

Některé z nich jsou totiž mimořádně účinné k tomu, aby do vašeho domova přinesly dobrou náladu a pohodovou atmosféru. Dejte si do každé místnosti jednu takovou rostlinku a určitě se váš životní prostor ozdraví a promění. To, kde žijeme, je nesmírně důležité, a tak volme skutečně ty správné doplňky, které nám prospějí a neuškodí.

Sukulenty

Mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin do domácnosti patří sukulenty. Jedná se o druh podobný kaktusům, ale většinou nemají trny. Mají ale jednu společnou vlastnost, a to že nepotřebují příliš vody ani péče, a tak přežijí i v domácnostech, kde se na květiny často zapomíná. A asi i proto jsou tolik oblíbené a populární.

Jsou ale i velmi dekorativní a hezky doplní každý interiér. Mimo to prý dokáží absorbovat negativní energii a zabraňují bolestem hlavy, únavě a stresu. Mají rádi slunce, takže je můžete umístit třeba na okno nebo na pracovní stůl, kde vám hezky zpříjemní vaše bydlení.

Levandule

Levandule je velice ceněnou bylinkou a rostlinkou, která vám může pomoci s celou řadou problémů. Je oblíbená pro své mimořádně zklidňující vlastnosti, čímž je skvělým doplňkem do každého domova, kde občas vládne stres, napětí nebo shony a zmatky. Pomáhá vám lépe odpočívat a spát a nenápadná fialové barva květů se hodí do každého interiéru. Pozitivně ovlivňuje vaši náladu a pomáhá lépe zvládat napjaté a vyhrocené situace. Můžete si ji tedy bez obav pořídit i do vaší kanceláře, kde jistě také odvede skvělou službu.

Lilie

Mnoho lidí považuje lilie za své nejoblíbenější květiny. A není se čemu divit. Jsou skutečně mimořádně krásné, ale vyžadují také péči a pozornost. Prý dokáží povzbuzovat kreativitu a podporovat kognitivní funkce mozku. Hodí se tedy do pracovního prostředí nebo kamkoliv, kde chcete přicházet s dobrými a zajímavými nápady.

Rozmarýn

Rozmarýn můžete pěstovat nejen na okrasu, ale také jako užitečnou bylinku, ze které si můžete vyrobit třeba prospěšný esenciální olej. Pomáhá vám se soustředit na splnění úkolu a podporuje celkovou dobrou náladu a správné využití energie. Zlepšuje také soustředění a orientaci na splnění cíle. Má velmi příjemnou nedráždivou vůni, čímž se hodí i do prostředí s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Pozor si ale dávejte na to, abyste jej neumístili do ložnice. Zde by vám mohl komplikovat klidný spánek.

Filodendron

Jedná se o větší stále zelenou rostlinu, která prý přináší skvělou náladu kamkoliv. Naše oči si prý při jejím pozorování mohou snadněji odpočinout a pomáhá nám také se uvolnit a shodit ze sebe zátěž z celého pracovního dne. Dejte si ale pozor, aby na ni nedosáhly malé děti nebo domácí mazlíčci. Filodendron také potřebuje dost slunečního svitu, takže jej umístěte na okno orientované na jih.

Ať už si pořídíte jakoukoliv pokojovou rostlinu, je to určitě dobrý tah směrem k tomu, abyste se doma cítili lépe. Naše životní prostředí je silně ovlivněno přítomností technologií a záření, které vyzařují, a my bychom to měli v co možná nejvyšší míře kompenzovat. Jde především o to obklopit se hojně přírodními prvky a také samozřejmě trávit hodně času v přírodě.

Je ale zřejmé, že každý den se do lesa asi nedostaneme, a tak je nutné si tuto potřebu přírody alespoň v minimálním množství kompenzovat přítomností květin a rostlin. Rostliny také čistí vzduch a esteticky příjemně proměňují naše bydlení.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button