Dům a zahrada

Vybíráme nové, neobvyklé, ale pohodlné záchodové prkénko

Je to až k pousmání, jak takové obyčejné záchodové prkénko může vyvolat hojnost diskuzí. Teď přirozeně nemáme na mysli, jestli se má pokládat nebo zůstat otevřené, což jsou většinou předmětem věčné diskuze mezi mužskou a ženskou populací.

Dvakrát měř a jednou řeš

Spíš jde o to, že není jednoduché si vybrat nové, aby pěkně sedělo a ještě splnilo nějaký hezký design. Může se nám sice v obchodě stokrát líbit, ale když ho přineseme domů, tak můžeme zjistit, že tohle zrovna vůbec na naši mísu nepasuje. Je pravdou, že tady bude platit staré známé pořekadlo o pořádném měření.

Než se vydáme do obchodu, tak rozhodně se vyplatí si vzít metr do ruky a nejlépe ještě papír a tužku, abychom rozměry nezapomněli cestou. Moderní technologie jde totiž tak rychle dopředu, že takový záchod, který jsme kupovali před lety, se již nevyrábí, poté se budou určité komponenty i těžko shánět.

Co změřit?

  1. Jak daleko jsou od sebe šrouby, kterými se prkénko upevňuje k míse.
  2. Jaká je délka od šroubů ke kraji mísy – nejlépe přeměřit obě dvě strany.
  3. Jakou má prkénko šířku – bere se až vnější strana.
  4. A přirozeně i délku.
  5. Můžeme si nakreslit i tvar mísy.
  6. Zajímat nás budou ale i vnitřní rozměry jak délky, tak šířky.

Rozměry máme, tak můžeme se vydat na nákupy.

Prkénko, co pobaví

Dnešní výběr záchodových prkének je skutečně pestrý a to nejen v motivech, které pobaví, ale i například ve funkcích. Mají například brzdu, která se postará o tiché položení, hlavně si prkénko dosedne samo a tiše. Některé mají i dezinfekční systém, kdy se samo vyčistí, také vyhřívání, můžeme do něj vložit vonné kapsle, LED osvětlení a mnohé další překvapení.

Zde již záleží na našich prioritách

Ale co bychom nikdy neměli podcenit, jsou šrouby. Rozhodně je lepší si vzít prkénko s železnými doplňky, než se šrouby z plastu, které mají podstatně nižší životnost. Při dodržení našich rozměrů již chybu neuděláme a můžeme se těšit z nového prkénka.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button