Krása a módaRady a tipy

Vyrobte si sami mýdlo na holení

Používáte pravidelně mýdlo na holení? A co si jej takhle vyrobit doma? Je to jednoduché, rychlé a skvělé zároveň! Jak na to?

Před výrobou

Než bude možno využít mýdlo na holení, bude potřeba pět až šest týdnů. Louh se používá k chemické reakci na saponifikaci olejů. Je nutno s nimi manipulovat opatrně a doporučujeme využívat rukavice a ochranu na oči.

Co budete potřebovat:

  • 130 ml louhu
  • 350 ml destilované vody
  • 325 ml palmového oleje
  • 280 ml kokosového oleje
  • 192 ml bambuckého másla
  • 45 ml olivového oleje
  • 1 polévková lžíce bentonitového jílu

Jak postupovat:

Oleje v této směsi poskytují mýdlu na holení zvlhčující vlastnosti, které vám mohou dát silnou pěnu.

Zkombinuje louh a destilovanou vodu v odměrce. Velmi pečlivě promíchejte, aby se celý louh rozpustil.

V samostatném hrnci smíchejte palmový olej, ricinový olej, kokosový olej, bambucké máslo a olivový olej. Zahřívejte při nízké teplotě 120 stupňů.

Jakmile je olej a louh při teplotě 110 až 120 stupňů, pomalu je v jednom hrnci nebo odměrce smíchejte. Dále použijte mixér a pořádně mixujte.

Směs by neměla být průhledná, proto pořádně mixujte, změní se postupně barva. Jakmile se tak stane, přidejte bentonitový jíl a vše opět promíchejte. Směs by měla být hladká.

Mýdlo na holení se obvykle prodává v kulatých krabičkách. I vy je proto do nich umístěte, popřípadě můžete využít starší hrníčky, do kterých jej nalijte na dno. Pro plnění využijte dřevenou nebo nerezovou lžičku a naplňte hrníčky do čtvrtiny až třetiny. Hrníčky umístěte na chladném a suchém místě a nechejte odstát pět až šest týdnů. Poté můžete použít.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button