Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Jak použít fén? Sušením vlasů to ani zdaleka nekončí

Možná vás ani nenapadlo, že by se fén dal použít i k něčem jinému než je vysoušení vlasů. Ale omyl – existuje celá řada dalších použití, které vám mohou usnadnit život! Pokud si vlasy nesušíte pravidelně, pak vám možná fén jen zabírá místo v koupelně. Využijete jej jen ve spěchu nebo při nějaké příležitosti. Ale to je trochu škoda, nemyslíte?

Díky našim tipům ho ale možná vytáhnete ze zásuvky o poznání častěji! Čtěte dále a dozvíte se, jak fén využít k řadě nečekaných aktivit, které vám pomohu v domácnosti. Možná nakonec zjistíte, že se na mnoho jiných věcí hodí o hodně více, než na obyčejné sušení vlasů.

Odstranění nálepek a náplastí

Také čas od času bojujete s etiketami na nádobí nebo na spotřebičích, které ne a ne jít dolů? Konec trápení, pomozte si fénem a za pár minut máte po starostech. Stačí nálepku nahřát horkým vzduchem z fénu a za chvíli půjde sama snadno oddělat. Zbylé lepidlo pak snadno setřete. Stejně to funguje i s náplastmi. Už žádné bolestivé strhávání, při které si dopřejete nevyžádanou epilaci. Opět zalepené místo nahřejte a poté zcela bezbolestně náplast odstraňte.

Sbohem vosku

Ubrus nebo oblečení od vosku? To do nedávna mohl být docela nepříjemný problém. Jediné řešení byla žehlička a savý papír, ale bylo to trochu neobratné a nepraktické. Místo žehličky vám postačí obyčejný fén a kus papírové utěrky. Místo nahřejte a přiložte na něj papírovou utěrku či kapesník. Vosk se krásně vsaje a poškozené místo bude opět čisté a jako nové. Stejně dobrou službu udělá i se znečištěním od voskovek. Hráli si vaše děti bez dozoru a celá stěna je „ozdobená“ jejich výtvory? Není třeba volat malíře a organizovat novou výmalbu. Opět použijte fén a za pár minut máte hotovo.

Snadný úklid

Nebaví vás běhat neustále po bytě s hadříkem a utírat prach? Vezměte si na pomoc fén! S jeho pomocí prach jednoduše sfoukněte na zem a poté jej společně i s dalšími nečistotami na zemi jednoduše vysajte. Drobnou nevýhodou samozřejmě je, že prach poněkud rozvíříte, ale pokud necháte otevřená okna, část z něj se sama dostane oknem ven.

Dřevěný stolek jako nový

Trápí vás nevzhledné kroužky od hrnků na dřevěném stolku? Není třeba pořizovat nový, problém lze vyřešit s pomocí fénu. Nastavte jej na studenou teplotu, kterou postupně zvyšujte. Kroužky se ze dřeva postupně samy odpaří.

Zrychlete sušení

Pokud nevlastníte sušičku, může být někdy čekání na uschnutí prádla hotovým závodem o čas. Urychlete jej s pomocí fénu. Pokud potřebujete konkrétní kus oblečení usušit co nejrychleji, vyfénujte jej podobně jako vlasy. Proces se několikanásobně urychlí a vy můžete vyrazit za zábavou včas.

Příliš těsné boty

Vlastníte oblíbený pár bot, ze kterého už jste trošku vyrostli? Nemusí hned putovat do popelnice. Poradíme vám tajný trik jak boty maličko roztáhnout. Nasaďte si tlustý pár ponožek a obujte se do těsných bot. Určitě to nebude zrovna pohodlné, ale pár minut to jistě vydržíte. Poté na boty nasměrujte horký vzduch z fénu a vyčkejte několik minut. Sami ucítíte, že boty maličko povolí. Postup můžete libovolně opakovat, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Ještě krásnější řasy

Používáte kleštičky na řasy, ale máte dojem, že už poslední dobou nějak nefungují? Ano, to se snadno může stát, řasy si jednoduše zvyknou a výsledek už nebude tak patrný. Vy ale máte nový trik v kapse! Kleštičky nahřejte horkým vzduchem z fénu a použijte je, jak jste zvyklí. Teplo způsobí, že budou řasy lépe poddajné a více se natočí a prodloužení. Jen buďte opatrní, abyste se nespálili!

Sbohem pomačkanému oblečení

Kousek oblečení, který potřebuje přežehlit jen lehce navlhčete pomocí rozprašovače a vyfoukejte. Rázem bude jako byste ho vyžehlili. A to za zlomek času!

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button