Rady a tipyZdraví

Znáte domácí léky, které vás rychle zbaví chřipky nebo nachlazení?

Nikdo nechce onemocnět chřipkou nebo se nachladit, ale většině lidí se to během zimy stane minimálně jednou. Než poběžíte do lékárny, vyzkoušejte některý z našich receptů. Suroviny na ně najdete běžně doma a navíc máte přehled, že vy nebo vaši blízcí nepřijímají žádné chemikálie. Vytvářením vlastních léčebných prostředků ušetříte mnoho peněz a recepty můžete přizpůsobit alergiím nemocného. Můžete si chuť přizpůsobit sobě, což ocení zejména děti.

Uvařte česnekovou polévku

Česnek, přírodní antibiotikum, je zabiják chřipky. Česnekem do polévky nešetřete. Přidejte cibuli a tymián, kteří také pomáhají v boji s chřipkou.

Vyrobte si domácí jablečný ocet

Jablečný ocet je vhodný pro celou řadu věcí kolem domu, ale také k uklidnění chřipkových příznaků. Do octu přidejte med a trochu kajenského pepře (pepř vynechte, pokud je nápoj pro děti, vyrábí se z chilli papriček). Med i paprika pomáhají zabít bakterie, med také zklidní bolavý krk.

Kokos a pomeranče pomohou i studené

Pomeranče jsou nabité vitamínem C a kokosový olej pomáhá snižovat délku zimnice u chřipky. Když je dáte dohromady do tohoto mléka, dostanete lahodnou chuť, která nejen že chutná dobře, ale také vám pomáhá bojovat proti těmto bakteriím. To také umí zázvor, který tlumí bolest v krku a mandarinky, které jsou také nabité vitamínem C.

Zkraťte délku nemoci

Chřipka může být někdy zdlouhavá a nepříjemná. Smíchejte kurkumu, med, česnek, citron a kajenský pepř. Směs nařeďte vodou. Lék zkrátí délku vašeho trápení a pomůže vám cítit se lépe.

Domácí uklidňující zázvorový čaj

Čaj je oblíbeným nápojem při špatném počasí. Zázvorový čaj vás nejen zahřeje, ale také tlumí bolest v krku, svalů a kloubů, které patří k nejčastějším příznakům chřipky.

Zastavte záchvaty kašle

Kokosový olej, syrový med, citrónová šťáva a trochu skořice je vše, co potřebujete k mixování skutečně účinného sirupu na kašel.  Med pomáhá uklidnit krk a citronová šťáva a skořice účinně bojují proti záchvatům kašle. Kokosový olej byl používán po staletí k boji proti bakteriím a virům a v této kombinaci vytvoříte opravdu silný sirup na kašel a který chutná mnohem lépe než léky zakoupené v lékárně.

Šalvěj uklidní vaše průdušky

Šalvěj zklidňuje dýchací cesty, není však vhodná ve větším množství pro děti. Polijte sušené listy šalvěje vroucí vodou a nechte několik minut odstát. Sušenou šalvěj koupíte ve většině obchodů se zdravou výživou. Dráždivý kašel a bolest po chvíli zmizí nebo se o mnoho zmírní.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button