DárkyDům a zahrada

Romantika u krbu i v bytě? Je to možné díky elektrickému krbu

S podzimem přichází také dlouhé večery, kdy často nechceme nic jiného, než se schoulit do křesla nebo na sedačku, uvařit si šálek čaje a sledovat oblíbený seriál nebo číst napínavou knihu. Aby atmosféra byla skutečně dokonalá, chybí tomu snad jen jediná věc – praskající krb. Pokud bydlíte v rodinném domě, jistě by nebyl problém pořídit si klasický krb, byť to vyžaduje jistou investici. Co ale dělat v případě, že bydlíte v bytě – musíte se s teplem krbu a jeho příjemnou atmosférou navždy rozloučit? Ne nutně, řešením je elektrický krb.

Výhody elektrického krbu

Elektrický krb je výbornou alternativou pro všechny, kteří jednoduše nemají možnost si klasický krb pořídit nebo se nechtějí z různých důvodů pouštět do náročné přestavby. Jaké jsou jeho největší výhody?

Velkým plusem pro každého je jistě to, že nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Není nutné ani pravidelně přikládat dřevo, ale také se vyhnete každodennímu čistění útrob krbu i jeho okolí.

Je také zcela zdravotně nezávadný, což ocení zejména astmatici nebo alergici, pro které by pobyt v místnosti s klasickým krbem nemusel být zcela ideální. Výzkumy totiž potvrdily, že při spalování dřeva při nižších teplotách, což je pro krby typické, dochází k produkci řady škodlivých zplodin. Ty mohou zhoršovat stávající dýchací potíže, ale také vést k rozvoji nových nepříjemných komplikací i u zela zdravých jedinců.

Najde své místo i v bytě

Elektrický krb oceníte zejména v případě, že bydlíte v bytovce, kde se normální krb prostě nedá naistalovat, i kdybyste se na hlavu postavili. Možnou variantou je však i v situacích, kdy nemáte peníze na větší rekonstrukci vašeho domu nebo by to bylo obtížné s ohledem na stavební možnosti. Krb se tedy klidně hodí i do rodinných domů nebo na chaty či chalupy.

Instalace je snadná a zvládnete ji i vy

Většině lidí se nechce kvůli krbu kopat do zdí a ničit si vybavení obývacího pokoje. Elektrický krb ale umožňuje získat podobné výhody za minimum nákladů finančních i stavebních. Nepotřebujete nikde žádat o žádné povolení, ani vás každoročně nečeká revize komínů a různé čištění. Jednoduše elektrický krb nainstalujete a tím pro vás starosti prakticky končí.

Instalace bývá velmi nenáročná – obvykle jej jen stačí pověsit na stěnu. Můžete si však pořídit i volně stojící variantu, a tím pádem vám odpadá i tato povinnost. Pro samotný provoz nemusíme až na zapnutí krbu dělat vůbec nic. I tak je ale hořící dřevo doslova k nerozeznání od toho skutečného. Vy však nemusíte nikam přikládat, není potřeba nic ovládat – vše funguje automaticky a nesmírně pohodlně. O vše se postarají moderní LED lampy uvnitř krbu.

Kde jej koupit?

Pokud vás elektrický krb zaujal, určitě vás zajímá, kde se dají pořídit ty nejlepší a nejvýhodnější. K dostání je obvykle v hobbymarketech či ve specializovaných e-shopech. Nejlevnější seženete již za 5000 Kč a poté cena roste nahoru dle různých dalších funkcí nebo stylu či designu. Zkuste si klidně počkat na nějakou prodejní akci, kterou nyní hobbymarkety pořádají, neboť se jedná o typicky sezónní zboží, které se prodává zejména na podzim a v zimě.

Na co být opatrní

Je třeba si uvědomit, že se primárně nejedná o zdroj tepla. Přestože elektrický krb produkuje teplo, určitě není vhodný pro vytápění větších místností. Jeho funkce je především dekorační s malým přidaným bonusem. Umístit jej proto můžete kamkoliv, kde máte přívod proudu. Pamatujte ale, že i tento krb hřeje, a proto nesmí být umístěn v blízkosti věcí, které by mohly při vystavení teplu začít hořet. Dávejte také pozor na děti, které se o elektrický krb mohou v případě neopatrnosti popálit.

ZDROJ: https://www.organizedinteriors.com/blog/electric-fireplace/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button