Krása a módaRady a tipy

Odřená stehna umí v létě potrápit. Poradíme, co zabírá

Pokud máte pár kilo navíc, určitě si občas při pohledu do zrcadla říkáte, že by bylo dobré s vašimi stehny něco udělat. Jenže v létě také zjistíte, že zdaleka nejde jen o estetický problém. Velice snadno se plnější stehna mohou stát zdrojem bolesti a nepříjemností.

Řeč je samozřejmě o odřeninách, které vznikají, když se nahá kůže v létě dře o sebe. Vzniká nepříjemné začervenání a někdy i významná bolest, která vám pak každý pohyb hodně komplikuje. Kůže se potí, může otékat a opruzeniny o sobě dávají hlasitě vědět. A nejde zdaleka jen o stehna. Odřeniny se mohou objevit i v podpaží, na zadku nebo po prsy.

První pomoc

První, co byste měli udělat, je ošetřit postižené místo měsíčkovou mastí nebo olejem. Tu můžete ideálně aplikovat dvakrát až třikrát denně. Vhodným léčebným prostředkem může být i mast s obsahem aloe vera nebo přímo gel z rostliny. Tyto rostliny se totiž vyznačují výrazným léčebným účinkem. Pro podporu léčby a zabránění dalšího odírání je možné opruzeniny ošetřit také lékařskou vazelínou.

Mezi další oblíbené metody patří využití deodorantu, dětského pudru nebo i lubrikačního gelu. Vrstvy kůže, které se o sebe odírají, se tak méně zatěžují a lépe po sobě při pohybu kloužou. Z oblečení je lepší volit kalhoty než sukni, abyste kůži ochránili. Pomoci mohou i kalhotky s nohavičkou, které postižené místo ochrání. I během spaní volte volné a vzdušné oblečení, které umožní kůži dýchat.

Jak dál?

První pomoc je za námi a díky tomu můžete zase dále fungovat. Jenže jak postupovat z dlouhodobého hlediska, abyste se těmto problémům vyhnuli? Zjevným řešením je samozřejmě snížení hmotnosti a vytvarování stehen, aby o sebe tolik nedřela a kůže byla chráněná.

Se silnějšími stehny nejčastěji bojují ženy, které mají typ postavy hruška, tzn. že mají sice relativně úzký hrudník a pas, ale silnější boky, hýždě a stehna. Často je to prostě genetická dispozice, která se těžko mění, a ani účinná dieta nemusí být skutečně efektivním řešením.

Jaké je tedy řešení? Zkuste se zaměřit na posilování spodní poloviny těla, abyste stehna vytvarovali a riziko odřenin se zmenšilo. Stehna budou poté pevnější a ubude i tuku v této oblasti. Můžete zajít do vašeho fitka a poradit se ohledně tohoto problému s trenérem, který vám může sestavit program speciálně zaměřený na tuto problematickou partii. Některá fitness centra také nabízí moderní metody jako je elektrická stimulace nebo použití termo pásů. Tyto metody mohou tvarování stehen urychlit a podpořit.

Hubnutí je vždy komplexní

Pokud chcete hubnout, pamatujte na to, že se jen těžko dá zařídit, abyste zhubli jen určitou část těla. Většinou hubnete celkově, a tedy třeba i oblast prsou, což vám nemusí být nejpříjemnější. V podstatě se tomu ale nedá vyhnout. Hezčí tvary těla ale vždy zaručí až cvičení. Ani velmi hubené tělo nebude působit pěkně, pokud nebudou svaly vytvarované a pevné.

Při posilování stehen většinou posílíte nejen stehenní svalstvo, ale také hýždě. Dočkáte se tedy také hezkého kulatého zadečku, který zaručeně bude přitahovat pozornost. Posilování spodní části těla je ideální v kombinaci třeba s během nebo inline bruslením. Stehna se pěkně zeštíhlí a takové cvičení navíc můžete provádět téměř vždy a všude. Nejste tedy vázáni jen na návštěvu fitka a můžete cvičit i doma.

Cvičit je nutné alespoň třikrát do týdne. Ideální jsou třeba dřepy nebo výpady, ale zde si dejte pozor na kolena, abyste si je neničili. Hodí se i cviky jako jsou výkopy, přinožování, kmitání nohou atd. Vyzkoušejte i dřepy s širokým roznožením nebo posilování s overballem. Je spousta možností a je jen na vás, co vás bude bavit a co bude fungovat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button