Rady a tipyZdraví

Zrelaxujte se pomocí jídla!

V schránce na vás čeká tisíc nevyřízených emailů, vaše čelo se začíná potit a konferenční hovor začíná přesně za pět minut… Jinými slovy je pravý čas na odpočinek a nejlépe s nějakou vhodnou zdravou svačinkou! Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit akutního stresu a jídlo je jedním z nich. Představujeme vám pět svačinek vhodné do kanceláře, které vám skvěle pomohou a to i při malém množství!

Dejte si zelený čaj!

Místo vztekání-se nad přebytkem práce se raději na chvíli zastavte a dopřejte si šálek poctivého zeleného čaje. Zelený čaj je zdrojem L-theaninu, chemické látky, která pomáhá zmírnit hněv – to jeden z důvodů, proč je právě tento čaj tak uklidňující. Stačí pár doušků a věřte, že vám bude psychicky i fyzicky mnohem lépe.

Černá čokoláda na nervy

Stačí dva čokolády a stres jakoby na chvíli odezněl… zní vám to povědomě? Na čokoládu spoléhá mnoho lidí, je ale potřeba dbát na to, aby byla kvalitní a s vysokým obsahem kakaa (nejméně 70%).

Stačí jedna sladká lžička…

Vyměňte stres za lžičku medu! Med má přirozený zvlhčující účinek, je protizánětlivé antibiotikum a co je pro nás důležité, skvěle odbourává stres! Stačí lžička do čaje anebo jen tak na chuť a uvidíte, že vám bude lépe…

Žvýkačka

Mentolová, ovocná anebo větrová, žvýkačka je snad nejrychlejším pomocníkem proti stresu! Stačí pár minut a vaše úzkost se zmírní a vy začnete znovu uvažovat racionálněji. Pozor ale na kancelářské kolegy – pro některé z nich může být žvýkání neuvěřitelnou provokací :).

Křupavá anebo slaná svačinka

Někdy není nic lepšího než se zakousnout do křupavé tyčinky anebo slaného brambůrku… existuje ale i zdravá varianta. Pokud si potřebujete křupnout něčeho slaného doporučujeme vám spíše pálivé oříšky anebo sušené ovoce – vaše nervy to uklidní stejným způsobem!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button