Krása a módaRady a tipy

Nestihli jste vyprat rifle? Máme pro vás jednoduchý trik!

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali čisté džíny, ale jednoduše jste nestíhali? Nebo pračka z ničeho nic vypověděla službu, ale vy nutně potřebujete kalhoty mít čisté. Sháníte tedy po všech svých známých možnost si vyprat alespoň jednu pračku prádla, ale moc nepochodíte. Co v takovém případě dělat?

Vyzkoušejte mrazák!

Ne, opravdu jsme se nezbláznili! Dejte džíny do mrazáku a budou čisté! Mráz napomáhá likvidovat bakterie a biologické částice, které v oblečení ulpívají. To se tak stává živnou půdou pro zápach a množení dalších a dalších bakterií. Někdo je dokonce toho názoru, že tento postup je lepší, než samotné praní.

Ať už je to jakkoliv, mraznička má podobné funkce jako praní. Džíny budou čisté, osvěžené, bez zápachu a bakterií a zároveň nebudou kalhoty nijak poškozeny. Jak tedy postupovat? Vezměte džíny, vytáhněte vše z kapes a vložte do mrazáku. Džíny by měly být v mrazničce minimálně osm hodin, nejlepší je nechat je tam přes celou noc. Tento trik doporučujeme používat v případě nouze. Asi to praní při vysokých teplotách a s čisticími prostředky nijak nenahradí.

Jak prát džíny?

Máte pocit, že víte, jak prát jednotlivé kousky oblečení? Správné praní riflí se řídí všeobecnými pravidly, která najdete na štítku. Obecně se doporučuje teplota méně než stupňů a šetrný program. Namísto klasických prášků je lepší využít tekutý prostředek, který je pro prádlo šetrnější.

Džíny se vyperou lépe ve chvíli, kdy mají dostatek prostoru v pračce. Proto je neperte v přeplněném bubnu. Na džíny není dobré používat aviváž, kterou si pořídíte v klasickém obchodě. Chcete-li, aby prádlo vonělo, pak si vyrobte svou vlastní aviváž, která je šetrná k prádlu. Navíc také rifle dávejte do pračky obráceně a po vyprání je pověste rovně s pomocí kolíčků.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button