Rady a tipyZdraví

5 jídel, které si můžete dopřát bez výčitek

Zelí, brokolice, květák

Tyto zmiňované druhy zeleniny jsou nejenom zdravé a bez kalorií, ale také působí jako „tukožrouti“. Věděli jste, že porce nakrájeného zelí má pouze 7 kalorií? Tuto zeleninu byste ale neměli vynechávat i z jiných zdravotních důvodů – působí blahodárně na vaši pleť a úžasně zrychlují trávení. Do svého jídelníčku byste ji tedy měli zařadit nejméně třikrát týdně…

Jablka a švestky

Jedno jablko obsahuje pouze 50 kalorií a přitom je úžasně syté a ještě vám reguluje trávení. Švestky jsou oproti nim bohaté na vitamín C a draslík a proto pomáhají udržet vaše srdce a cévy. Tato ovocná kombinace je ideální jako dopolední svačinka, nepřiberete ani deko a ještě bude plní energie!

Vajíčka

Vajíčka si můžete dopřát v kteroukoliv denní dobu a to bez obavy, že byste přibili na váze. Jsou skvělou snídani, obědem, ale i večeří. Je třeba ale dbát na jejich úpravu bez tuku a samozřejmě brát v potaz, že nejlepší jsou natvrdo, než-li smažené…

Ananas

Ananas je sladký, ale zároveň skvělým přítelem všech, kteří chtějí zhubnout. Bromelain v něm obsažený totiž pomáhá spalovat tuky a uchovat ve vašem těle ty správné. Ideální je porce ananasu zejména po cvičení.

Červená řepa

Červená řepa ve své surové formě obsahuje pouze 40kcal! Navíc je významným zdrojem živin a draslíku a vy si ji můžete dopřát klidně ve větším množství a bez výčitek. Zkuste k večeři třeba výborný salát s řepou a balkánským sýrem!

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button