Rady a tipy

Vyrobte pro své děti tuto skvělou hmotu a zabavte je na dlouhé hodiny

Natahovací hmota děti baví

Děti si rády hrají se slizem či hmotou tomu podobnou. Nejrůzněji jí natahují, uplácají si z ní vše, co jen jde. Rozvíjí tak svou kreativitu, tvořivost a mohou si poměrně dobře procvičit také jemnou motoriku. Takže kromě toho, že děti tímto dárečkem potěšíte, jim dáte šanci se rozvíjet. Mohou si s hmotou hrát sami, popřípadě si přizvat kamarády a hrát si všichni společně.

Panují u vás právě nepříjemné deštivé dny a děti si venku zkrátka hrát nemohou? Podpořte jejich smysly, kreativitu a připravte jim tuto hmotu. Je velmi zábavná, levná, a když jí děti ztratí, jednoduše jí vyrobíte znovu! Navíc hlína po několika hodinách vyschne, takže děti mohou tvořit spoustu zajímavých výtvorů, které vydrží. Připravte si i vy tuto hmotu doma a překvapte své ratolesti! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 120 g kukuřičného škrobu
  • 120 g lepidla
  • 1 polévková lžíce rostlinného nebo dětského oleje
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy nebo bílého octa

Jak postupovat:

Vezměte misku, přidejte do ní kukuřičný škrob, lepidlo, olej a citronovou šťávu a vše pečlivě smíchejte, dokud vám nevznikne pospolitá, ale táhlá a lehce tvarovatelná hmota. Základem je bílá barva, má-li vaše dítě nějakou oblíbenou barvu nebo chce vaše malá princezna hmotu, která hýří třpytkami, pak přidejte pár kapek potravinářského barviva nebo přidejte třpytky. Opět pořádně promíchejte a máte hotovo!

Nyní přichází na řadu kreativita dětí. Můžete jim připravit hned několik barev a podle toho děti tvoří různé motivy a výrobky. Co třeba takové sluníčko? Nebo domeček? Popřípadě cokoliv jiného, co se v dětských hlavičkách zrodí! Užijí si s hmotou spoustu zábavy!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button